Фото загиблого хлопчика-мігранта шокувало світ

Кобане Копирайт изображения AFP
Image caption За повідомленнями, батько загиблого хлопчика потрапив до полону ісламістів, коли його рідне місто Кобані захопило угруповання "Ісламська держава"

Біля берегів Туреччини потонули щонайменше 12 сирійців, які намагалися дістатися Греції.

Фотографія одного з них - маленького хлопчика, тіло якого викинуло на узбережжі турецької Анталії, - облетіла світ і викликала обурення з приводу смертей мігрантів.

Знімок, оприлюднений турецьким інформаційним агентством, поширився в соцмережі Twitter із тегом #KiyiyaVuranInsanlik, що турецькою означає "людяність, викинута на берег".

За даними Міжнародної організації із міграції, від початку року загинули понад 2,6 тисячі мігрантів із Африки та Близького Сходу, які намагалися потрапити до Європи через Середземне море.

Більшість із тих, хто наважується на небезпечну подорож, тікають від кривавих конфліктів та переслідування у своїх країнах.

Попередження: стаття містить зображення, яке може шокувати.

Утікачі з Кобані

За даними турецької берегової охорони, два човни з мігрантами вирушили з турецького півострова Бодрум до грецького острова Кос вранці у середу, але затонули невдовзі після відплиття.

Із 23 людей, які перебували в човнах, вціліли тільки дев'ять. Тіла 12 загиблих винесло на берег Туреччини. Серед них було п'ятеро дітей.

Фотографію хлопчика, який лежить обличчям униз у піску, опублікували невдовзі після того, як знайшли тіла.

Турецька інформагенція Doğan повідомила, що ці мігранти - курдські переселенці із сирійського прикордонного міста Кобані, які втекли до Туреччини минулого року після наступу на місто бойовиків екстремістського угруповання "Ісламська держава".

Копирайт изображения Reuters
Image caption За словами директора фонду Save the Children, трагічне фото є нагадуванням про ті небезпеки, з якими стикаються діти та їхні батьки-мігранти

Загиблий малюк, як повідомляють, - трирічний Айлан Курді. Він подорожував разом із батьками і п'ятирічним братом. Вижити вдалося тільки його батьку Абдуллі. Чоловік відчайдушно намагався врятувати родину, розповіла канадському журналісту його тітка Тіма Курді.

За даними турецьких ЗМІ, родина намагалася отримати статус біженців у Канаді, до того, як наважилися на небезпечну подорож до Греції, але канадська влада відхилила їхнє прохання.

Місцевий рибалка, який знайшов тіла, викинуті на берег, розповів: "Я вийшов до моря і мені стало страшно. Моє серце було розбите".

Трагічне нагадування

ВВС з етичних причин вирішила опублікувати лише одне зображення загиблого Айлана Курді, де його несе представник турецької поліції, і де неможливо ідентифікувати його обличчя.

Копирайт изображения AP
Image caption "Людяність, викинута на берег" - із таким хештегом користувачі Twitter та Facebook поширюють трагічні фотографії загиблого хлопчика

Низка інших ЗМІ оприлюднила більш шокуючі зображення.

Так, британське видання The Independent заявило, що вирішило використати ці фото, бо "серед звичних гучних слів про міграційну кризу надто легко забути реальність тієї безвихідної ситуації, перед якою постають багато біженців".

Виконавчий директор благодійного фонду Save the Children Джастін Форсит зазначив, що "трагічне фото" є нагадуванням про "небезпеки, з якими стикаються діти і їхні родини у пошуках кращого життя".

"Ситуація з цією дитиною має привернути увагу і змусити ЄС зібратися і погодити план розв'язання міграційної кризи", - додав пан Форсит.

Водночас, попри жваве обговорення зображення в мережі, реакції на нього від європейських лідерів було небагато.

Раніше цього тижня Міжнародна організація з міграції оприлюднила нову доповідь, згідно із якою, з початку цього року близько 350 тисяч мігрантів потрапили до Європи через Середземне море.

Ще понад 2,6 тисячі людей загинули у цій небезпечній подорожі.

Новини на цю ж тему