Соцмережі про Мосійчука: розправа чи правосуддя?

Копирайт изображения unian

Соцмережі жваво коментують позбавлення депутатської недоторканності та затримання у Раді депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука. Думки та оцінки розділилися: хтось вважає це зведенням політичних рахунків, інші - слушним притягнення до відповідальності "впійманого на гарячому хабарника".

Ігор Мосійчук має в соцмережах багато прихильників, які вважають його патріотом, що дошкуляє владі критичними висловлювання. Тому вони готові пробачити йому випадки грубіянства чи ненормативну лексику.

Сам він на сторінці у Facebook написав, що це є політичним переслідуванням.

"Мені сідати не вперше. Мене саджав Кучма, саджав Янукович. Тепер вирішив посадити і Порошенко. Тому мені не звикати і нічого я не боюсь, - написав пан Мосійчук і додав. - Це знищення парламентаризму. У Верховній Раді такого бєспрєдєлу не було за усі 25 років".

Копирайт изображения Twitter
Image caption Багато користувачів соцмереж іронізують з приводу показаних депутатам відеокадрів

"Дякую усім, браття і сестри, за підтримку. За мене не хвилюйтесь. Боріться за Україну", - апелював до прихильників Ігор Мосійчук.

Критика vs схвалення

Про усунення пана Мосійчука з парламенту і приборкання критиків команди президента пишуть багато користувачів Facebook i Twitter.

Наприклад, користувачка під ніком @avramchuk_katya помістила саркастичний коментар із риторичним запитанням, чи не хочуть депутати одягнути футболки Je Suis Mosiychuk?

Копирайт изображения Twitter

"Нічого спільного з боротьбою з корупцією це шоу не має. Мосійчук і йому подібні лише дрібні пішаки в погрузлому в хабарах і зловживаннях одіозному режимі Порошенка, Яценюка і компанії, - пише на своїй сторінці колишній прем'єр Микола Азаров. - Давши команду на арешт Мосійчука, Порошенко, насамперед, переслідував мету залякати так званих депутатів Верховної Ради і зміцнити свій наскрізь гнилий режим".

Микола Азаров, який є одним із лідерів політичної опозиції до нинішньої влади України, на своїй сторінці у Facebook часто вдається до критичних коментарів щодо політики оточення Петра Порошенка і застосовує вирази на кшталт "київський режим". Він очолює створений з числа його прибічників у Партії регіонів "Комітет спасіння України".

Донедавна журналіст, а нині депутат Верховної Ради Мустафа Найєм - один з тих, хто схвалив дії правоохоронців.

"Щиро радію арешту Ігоря Мосійчука. У мене немає ніяких причин - ні людських, ні політичних, ні законних - співчувати цій людині і лідеру його партії, який примудряється регулярно рвати на собі сорочку і інші частини тіла у боротьбі з корупцією, а сам привів у парламент (на своєму горбу!) з десяток відвертих кримінальників і рецидивістів", - написав Мустафа на своїй сторінці у Facebook.

Але він додає перелік тих, кого мали б затримати у Верховній Раді правоохоронці і хто відзначився в корупційних схемах режиму Януковича.

"Несміливо задам просте питання: вже якщо так сильно хотілося народної підтримки і не терпілося сміливо посміхатися в обличчя ворогам, що заважало не менше красиво вивести із зали Сергія Клюєва? Закон? Або домовленості і страх? - запитує в своєму дописі Мустафа Найєм і додає. - І найголовніше. Коли я був журналістом, ці питання мені б самому здавалися наївними. Зараз я побачив це зсередини. І я не вірю, що за наявності волі, все це неможливо. Важливо, щоб ця воля з'явилася до того, як від безвиході люди захочуть при владі українського Піночета".

Купа запитань

Багато користувачів запитують, як і Мустафа Найєм, чому для притягнення до відповідальності обрали саме Ігоря Мосійчука.

Як пише у Facebook журналіст, колишній прес-аташе посольства Грузії Бачо Корчилава, виступ генпрокурора у парламенті в четвер увечері мав виконати кілька завдань для президента Порошенка та його оточення.

Зокрема, підняти в очах суспільства рейтинг Віктора Шокіна, показавши його дієвим поборником корупції.

Image caption Вираз обличчя генпрокурора під час оприлюднення таємної зйомки став приводом до появи інтернет-мему

"А теперь запитання до пана генпрокурора і всієї правоохоронної системи. Скажіть, а чому так само як Мосійчука, не можна було взяти і Сергія Петровича Клюєва... Ну так, це вже риторичне, напевне, запитання, але я його поставлю", - пише пан Корчилава.

Журналіст Денис Казанський вважає арешт пана Мосійчука сміховинним у час, коли на свободі залишаються набагато серйозніші порушники українського законодавства.

"Розумію, що буду не оригінальний, але при всій моїй антипатії до Мосійчукa, це смішно. Садити карикатурного дурника, ігноруючи Бойка, Ахметова і Ківалова - насмішка над здоровим глуздом, - написав Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook. - Щоб заарештувати баклана і позера, багато розуму не треба".

Про те, що влаштоване в українському парламенті дійство залишило гіркий присмак, написала на своїй сторінці Олена Яхно.

"Віддаю належне режисерам-постановникам, зробили гарне шоу. Думаю, всі розуміють, що воно готувалося не день, і не два. Тільки чомусь після нього якийсь неприємний післясмак, - написала пані Яхно, яка свого часу очолювала прес-службу Київської прокуратури. - У Раді сидять професійні, акуратні корупціонери, а зловили дилетанта, який навіть не знає, що не можна брати гроші до рук".

Як і деякі інші користувачі соцмереж, вона пише, що з куди більшим задоволенням подивилися подібні записи про пана Клюєва: "Але, на жаль.. не показали".

Новини на цю ж тему