США: лікарню в афганському Кундузі обстріляли помилково

Генерал Кемпбелл Копирайт изображения AP
Image caption За словами генерала Кемпбелла, авіаудар по лікарні в Кундузі був помилкою

Головнокомандувач міжнародними силами під егідою НАТО і американськими військами в Афганістані генерал Джон Кемпбелл заявив, що лікарню у афганському місті Кундуз, де загинули 22 людини, обстріляли помилково.

За словами генерала Кемпбелла, США би ніколи не цілилися у медичний заклад умисне.

"Удару по лікарні завдали помилково, - заявив він. - Ми б ніколи умисне не цілилися у медичний заклад".

3 жовтня обстріл лікарні американськими військовими у ході боїв із "Талібаном" забрав життя 22 людей.

Армія США заявила, що про авіаудар попросили афганські війська. Згідно із заявою афганської влади, із території шпиталю стріляли бойовики.

Водночас медична благодійна організація "Лікарі без кордонів", чиї працівники також стали жертвами нападу на Кундуз, раніше заявила, що лікарню обстріляли умисне і це бомбардування рівносильне воєнному злочину.

Копирайт изображения AP
Image caption Лікарня після авіаудару зазнала значних руйнувань

Генерал Кемпбелл також заявив, що США мають розглянути питання посилення своєї військової присутності у Афганістані після 2016 року.

Раніше керівництво Сполучених Штатів планувало вивести війська із афганської території до кінця 2016 року, після чого безпеку в країні підтримуватимуть місцеві сили.

За словами генерала Кемпбелла, "хитка ситуація із безпекою" може вимагати переглянути це рішення.

Розслідування

"Рішення здійснити повітряну атаку було американським рішенням, ухваленим у межах командування США", - заявив представник Пентагону у доповіді перед комітетом Сенату зі збройних сил.

За словами генерала, воно пройшло "суворі" військові процедури, розроблені, аби уникнути таких помилок.

Водночас він відмовився розкривати деталі ситуації та, зокрема, ім'я того, хто міг бути відповідальним за цю помилку. Генерал зазначив, що розкрити цю інформацію можна буде лише після відповідного розслідування.

У вівторок у Вашингтоні оголосили, що розслідуванням авіаудару в Кундузі займеться міністерство юстиції США. Інцидентом також займуться Пентагон, НАТО і спільна американсько-афганська команда.

Тим часом президент "Лікарів без кордонів" Джоанне Ліу відкинула американське пояснення авіаудару. "До того моменту, поки не доведуть протилежне, ми працюватимемо із презумпцією того, що це був воєнний злочин", - заявила вона.

За її словами, атака тривала ще щонайменше 30 хвилин після того, як її організація сповістила про напад військове керівництво Афганістану і міжнародної коаліції.

"Цю атаку не можна відкинути лише як звичайну помилку чи неминучий наслідок війни", - сказала пані Ліу.

"Лікарі без кордонів" також закликали до проведення незалежного міжнародного розслідування нападу на Кундуз.

Новини на цю ж тему