У Мексиці очікують на "найпотужніший" шторм в історії

Копирайт изображения AP

Найпотужніший ураган із тих, що спостерігалися в Західній півкулі, наближається до тихоокеанського узбережжя Мексики. Його вже назвали таким, що може мати "потенційно катастрофічні" наслідки.

В очікуванні урагану "Патріція", мексиканська влада почала евакуйовувати жителів і закривати порти на тихоокеанському узбережжі країн.

Світова метеорологічна організація каже, що за потужністю цей буревій можна порівняти з тайфуном "Хайян", який забрав життя понад 6 тисяч людей на Філіппінах у 2013 році.

У трьох штатах, розташованих на ймовірному шляху "Патриції", вже оголосили надзвичайну ситуацію.

Очікується, що ураган дістанеться узбережжя у п'ятницю ввечері, а швидкість вітру складе до 325 км/год.

Урагану присвоєно п'яту категорію, і, за оцінками Національного центру ураганів США, він може бути "потенційно катастрофічним" і найпотужнішим із тих, які коли-небудь вирували на тихоокеанському чи атлантичному узбережжі Мексики.

За даними мексиканського Національного фонду з природних катастроф, на території, яку може вразити буревій, живуть близько 400 тис. людей. Водночас в уряді заявили, що спеціальні притулки можуть прихистити 259 тис. осіб.

Буревій також принесе посилені опади, що можуть призвести до повеней і зсувів ґрунту.

У Національному центрі ураганів США також вважають, що на океанському узбережжі можна очікувати руйнівних хвиль і потенційного підтоплення берегової лінії.

Копирайт изображения AFP

Сила вітру під час урагану є такою, що "дозволяє підняти літак і утримувати його в повітрі", - заявила речниця Світової метеорологічної організації Клер Нулліс.

Новини на цю ж тему