США завдали авіаудар по Сирії, аби знищити "джихадиста Джона"

"Джихадист" Джон Копирайт изображения EPA

ВПС США здійснили авіаудар на півночі Сирії, головною метою якого було знищення бойовика "Ісламської держави", відомого як "джихадист Джон", - повідомляє Пентагон.

Мохаммед Емвазі, народжений у Кувейті британець, який став бойовиком ІД, був головною мішенню авіаударів поблизу сирійського міста Ракка.

Пошуки Емвазі почалися по тому, як його помітили на кількох відеозаписах страти заручників із західних країн.

У Пентагоні кажуть, що досі з'ясовують, чи Емвазі загинув у четвер під час нальотів.

Представник США заявив ВВС, що удари були завдані по авто, у якому, як вважали, перебував Емвазі, за яким, як було сказано, "уважно стежили впродовж певного часу".

Як повідомила агенція Associated Press із посиланням на іншого офіційного представника США, під час нападу також використовувався і безпілотний літак.

Речник Пентагону заявив: "Ми вивчаємо результати операції, проведеної вночі, і надамо додаткову інформацію, коли це буде можливо".

Представник Британії повідомив, що у британському уряді знають "про заяву США щодо авіаудару, метою якого було знищення Мохаммеда Емвазі", але на даному етапі не дають детальніших коментарів, як і американці.

Відео із заручниками

Вважають, що Емвазі переїхав до Сирії у 2013 році, де пізніше приєднався до бойовиків "Ісламської держави".

У серпні минулого року він вперше з'явився на відео страти американського журналіста Джеймса Фоулі, викладеному в інтернеті.

Пізніше його було видно і на відеокадрах обезголовлення американського журналіста Стівена Сотлоффа, британця-працівника допомогової організації Девіда Хейнеса, таксиста Алана Хеннінга, американця з допомогової організації Абдул-Рахмана Кассіга, а також японського журналіста Кенжі Гото.

На кожному із цих відео бойовик одягнений у чорну робу, а обличчя прикриває чорна маска-балаклава.

Копирайт изображения PA
Image caption У цьому будинку в західному Лондоні, як вважають, Мохаммед Емвазі жив до того, як став "джихадистом Джоном"

Спочатку його називали "джихадист Джон", але у лютому цього року ідентифікували як Мохаммеда Емвазі, який жив у західному Лондоні.

Він народився у Кувейті у 1988 році, а 1994 року переїхав до Британії. У 2009 завершує навчання з комп'ютерної справи в Університеті Вестмінстера.

На початку цього року з'явилася інформація про кілька закордонних поїздок Емвазі до 2013 року, коли він опинився у Сирії.

Серед цих поїздок і подорож до Танзанії, де, як повідомляється, він вперше привернув увагу британських спецслужб.

Із оприлюдненням його імені на початку цього року розпочалися і суперечки щодо причин, які призвели до радикалізації його поглядів. Британська правозахисна група Cage припустила, що на це мали вплив його контакти із MІ5.

Проте на Даунінг-стріт назвали такі припущення "цілком неприпустимими", а прем'єр-міністр Девід Камерон виступив на захист британських безпекових служб.

Новини на цю ж тему