Голландський музей: вкрадену колекцію виявили в Україні

Картина
Image caption Одна із викрадених картин - полотна Якоба Вабена

Колекцію голландських шедеврів, які викрали понад 10 років тому, виявили в Україні - про це заявили на сайті музею Westfries у місті Хорн.

У липні цього року, як стверджують в установі, двоє чоловіків сконтактували із посольством Нідерландів у Києві і запропонували викупити колекцію.

Вони нібито назвали себе представниками українського добровольчого батальйону і заявили, що володіють усією колекцією.

На підтвердження своїх слів вони надали знімок однієї з картин, на якому також була свіжа українська газета.

"Бійці заявили, що готові передати картини Нідерландам на певних умовах, однією з яких є незалучення української влади до справи", - ідеться у повідомленні.

Агенція Reuters також передає, що колекцію виявили у маєтку на підконтрольній проросійським сепаратистам території Донбасу.

"Абсолютно нереалістичні уявлення"

У повідомленні зазначено, що колекція включає роботи періоду голландської Золотої доби 17-го століття.

24 картини, а також 70 предметів зі срібла викрали у 2005 році, зламавши двері до музею вночі.

"Протягом багатьох років муніципалітет Хорна не полишав надії, що картини і срібло знову виринуть на поверхню, аж поки одна з викрадених картин не з'явилася вперше на українському сайті минулого року", - заявили у музеї.

Там стверджують, що чинні власники мають "абсолютно нереалістичні уявлення щодо вартості викрадених картин". Вони зажадали за колекцію 50 мільйонів євро, у той час як її реальна ціна, за оцінками експерта, може становити не більше 500 тисяч євро.

Людям, які намагаються перепродати картини, запропонували компенсацію (її суму не вказують), однак не отримали жодної відповіді.

Після того муніципалітет Хорна попросив міністерство закордонних справ допомогти зі справою, застосовуючи дипломатичні канали, втім "перемовини на високому політичному рівні відбулися безрезультатно".

У повідомленні також наголошено, що "за лаштунками добровольчого батальйону діють інші високопосадовці".

"Вкрадені витвори використовують як розмінну монету на непрозорій українській політичній арені, пронизаній внутрішньою боротьбою за владу, фаворитизмом та корупцією", - заявили у музеї.

"Ми зробили усе, що могли, і зараз опинилися у безвиході", - додав директор музею Ед Гердінк.

Наразі є серйозні підстави вважати, що нинішні власники вкрадених витворів мистецтва намагаються продати їх третім сторонам, також заявив він і закликав усіх потенційних покупців мати на увазі, що ці роботи належать винятково місту Хорн.

Новини на цю ж тему