Нові "Зоряні війни" зірвали усі каси за першу ніч у США

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption 57 млн доларів у прем'єрну ніч показу в США й Канаді

Новий сьомий епізод "Зоряних воєн" встановив новий рекорд за касовими зборами у першу ж ніч прокату в США та Канаді.

За одну тільки ніч із четверга на п'ятницю "Зоряні війни: Пробудження сили" зібрали близько 57 млн доларів, побивши таким чином рекорд, встановлений у 2011 році другою частиною стрічки "Гаррі Поттер і дари смерті" у 43,5 млн доларів.

У Британії та Ірландії нові "Зоряні війни" уже також зібрали рекордні каси - близько 9,64 млн фунтів стерлінгів (14,35 млн доларів).

Експерти передбачають, що "Пробудження сили" може стати найпопулярнішим фільмом у кінотеатрах усіх часів.

За їхніми словами, фільм також має всі шанси зібрати за перший уїк-енд понад 200 млн доларів і обігнати "Світ Юрського періоду", що вийшов на великі екрани у червні цього року й зібрав 208 млн доларів за перші вихідні показу.

За словами експерта Рола Дергарабедіана із медіа-корпорації Rentrak, нові "Зоряні війни" можуть у підсумку зібрали до 2 млрд доларів у прокаті.

"Зібрати у підсумку до 2 млрд доларів касових зборів по всьому світу для "Пробудження сили" - це без сумнівів у межах можливого". - каже пан Дергарабедіан.

Із ним погоджується Джефф Бок із Exhibitor Relations, додаючи, що сьомий епізод "Зоряних воєн" може стати "найкасовішим фільмом усіх часів".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Навіть Білий дім не оминуло "Пробудження сили"

Фільм "Зоряні війни: Пробудження сили" вийшов у світовий прокат 17 грудня.

Він став першим епізодом епопеї, знятим після купівлі прав на неї компанією Disney. До цього нові епізоди "Зоряних воєн" не з'являлися на екранах десять років.

Створений цього разу режисером Дж. Дж. Абрамсом, новий епізод "Пробудження сили" повертається до "далекої-далекої галактики" через 30 років після подій шостого епізоду "Повернення джедая", що вийшов на екрани у 1983 році.

У новій стрічці зналися зірки оригінальної трилогії Гаррісон Форд і Кері Фішер - вони знову зіграли ролі Хана Соло та принцеси Леї.

Британські газети уже назвали довгоочікуваний фільм "класикою" та "тріумфом ескапізму".

Новини на цю ж тему