В Європі "зникли" 10 тисяч дітей-мігрантів

Мігранти в Європі Копирайт изображения AFP

Понад 10 тисяч дітей-мігрантів могли зникнути, прибувши до Європи протягом останніх двох років, повідомила поліцейська служба ЄС.

За даними Європолу, тисячі вразливих неповнолітніх зникли після реєстрації в державних органах.

Вони застерігають, щоб дітей та молодь можуть експлуатувати кримінальні угруповання.

За даними доброчинної організації Save the Children, приблизно 26 тисяч дітей-мігрантів минулого року прибули до Європи без родин.

Це вперше Європол дав загальноєвропейську оцінку того, скільки дітей-мігрантів могли зникнути.

"Шокує, але не дивує"

"Є підстави казати, що ми шукаємо більше 10 тисяч дітей", - сказав керівник адміністрації Європолу газеті Observer.

"Не всіх з них кримінально експлуатуватимуть. Декого можливо передали до членів родини. Ми просто не знаємо, де вони перебувають, що вони роблять чи з ким вони", - сказав представник Європолу.

Представники влади в Італії попередили у травні минулого року, що майже п'ять тисяч дітей зникли з центрів прийому прохачів притулку від позаминулого літа.

У жовтні влада південного шведського міста Треллеборг повідомила, що зникли приблизно тисяча дітей-біженців, які приїхали без супроводу дорослих, та молодих людей, що прибули за останні місяці.

Представник Європолу також сказав, що багато неповнолітніх могли зникнути, прибувши до Греції. Владу цієї країни раніше критикували через реєстрацію та перевірку мігрантів.

Image caption Дані станом на кінець 2015 року

Кримінальні угруповання, які вважаються залученими до торгівлі людьми в Європі, зараз націлені на біженців, кажуть в Європолі.

Є побоювання, що дітей, яких не супроводжують дорослі, чи молодих людей можуть втягнути в секс-бізнес, рабство чи іншу незаконну діяльність.

Речник Міжнародної організації з міграції Леонард Дойл сказав ВВС, що цифра 10 тисяч зниклих дітей "шокує, але не дивує".

За його словами, "можна очікувати", що багато з них можуть потрапити до експлуатації.

"Будемо сподіватися, що тепер ЄС направить ресурси для пошуку цих дітей, допомоги їм та возз'єднання цих дітей із їхніми родинами", - сказав представник МОМ.

Раніше уряд Великої Британії заявив, що прийме більше дітей-біженців без супроводу дорослих із Сирії та інших конфліктних зон, не називаючи кількості. Однак Британія не прийматиме дітей, які вже дістались до Європи.

Новини на цю ж тему