Фотографія з Photoshop підмочила репутацію Nikon

фото Копирайт изображения Nicon
Image caption Автор фото написав, що йому пощастило, на літак чекати довго не довелось

Nikon прибрав фото, яке перемогло на конкурсі аматорської фотографії, після того, як у соцмережах почалася суперечка через те, що воно виявилося відредагованим у Photoshop.

Чей Ю Вей із Сінгапура представив на конкурс фото літака, який тільки-но показався над будинком.

Але Nikon та пану Вею довелося вибачитись після того, як тисячі людей вказали на те, що літак "додали" до картинки.

Також виявилось, що рік тому інший фотограф опублікував в Instagram ідентичне фото.

Сінгапурський фотограф Лі Їк Кіт, який розмістив світлину раніше, сказав BBC, що не може стверджувати, що це те саме фото. Але він зауважив, що завжди визнавав, що це фотомонтаж.

Історія фейкової перемоги

11 січня

Nikon у Сінгапурі оголосив про початок свого щомісячного конкурсу в Facebook і закликав "зачарувати нас своїми монохромними фотографіями". Переможцю пообіцяли чемодан на колесах.

Пан Чей, чиє ім'я в Instagram @yuuuuuwei, завантажив своє фото.

Через тиждень один із користувачів соцмережі запитав пана Чея в Instagram, як довго йому довелось чекати, щоб літак пролетів над головою. Фотограф відповів: "Не дуже довго, мені пощастило" і поставив два смайлика.

28 січня

Чей Ю Вея оголосили переможцем конкурсу. Nikon повідомив, що під час прогулянки з фотоапаратом у Сінгапурі він опинився на одній драбині і зробив цікавий знімок: "Навряд чи він розраховував ухопити літак у повітрі".

Після обробки фото в Photoshop і зміни балансу кольорів навколо літака на фото з'явилася біла пляма, яка і свідчила про те, що літак скопіювали і вставили з іншого фото. Окрім того, зображення самого літака було "мозаїчним".

Інші фотографи почали звинувачувати в Instagram фотографа у навмисній підробці.

Один із користувачів соцмережі зауважив: "З фото усе нормально. Я знаю тисячі користувачів Instagram, які додають до світлин літак... у Photoshop. Проблема в тому, що ви збрехали, що очікували на цей кадр. Навколо багато недурних людей".

Хвиля звинувачень була й на адресу Nikon.

"Проблема у суддях. Можливо, ентузіасти ретельно шукали саме "неможливого" фото чи "wow ефекту" у поданих на конкурс роботах. Залучайте до суддівства справжніх фотографів і розглядайте справжні фото. Це може багато в чому допомогти репутації Nikon", написав на своїй сторінці у Facebook інший користувач.

30 січня

Nikon опублікував вибачення: "Ми не повинні були поступатися нашими стандартами навіть на такому звичайному конкурсі фото".

"Ми припустилися великої помилки і бурхлива реакція суспільства доводить, що справжній дух фотографії живий".

"Це жахливо, що виробник серйозного фотообладнання так ставиться до чесності фотографії, - сказав актор і телеведучий Дарен Лім. Якщо ви дійсно припустилися "великої помилки", то виправте її. Не намагайтесь виправдати себе тим, що це лише звичайний конкурс".

Тієї ж ночі у своєму Instagram вибачився переможець

31 січня

У відповідь на хвилю критики Nikon вибачився вдруге: це буде "правильним щодо нашої спільноти та стандартів, які очікуються від Nikon, якщо ми негайно приберемо фото переможця з нашої сторінки".

Nikon подякував своїм користувачам за їх "відвертість" і постійну підтримку та вибачився за те, що це означає, що їхні коментарі також видалять.

1 лютого

ЗМІ повідомили, що подібну світлину розмістив у своєму Instagram фотограф Лі Їк Кіт і зазначили, що там два фото поєднані в одному.

Меми

Попри розчарування, деякі фотографи посміялись над інцидентом і виклали свої версії відредагованих фотографій.

Копирайт изображения Gx Chua
Image caption На фото користувача Facebook Gx Chua у небі з'являється телепузик
Копирайт изображения Hui Ying
Image caption Автор фото Hui Ying написав, що "йому дуже пощастило сфотографувати" позаземний велосипед, який пролітав над будинком
Копирайт изображения Faizal Kappai Capai Topai
Image caption У розвиток теми, користувач Faizal Kappai Capai Topai сказав, що "натрапив на деяких істот під час фото прогулянки з моїм метеликом, зокрема череп папуги та видозмінене неонове колесо у повітрі"

Новини на цю ж тему