Блокада російських фур на Волині надовго - активісти

Черги фур Копирайт изображения UNIAN

Активісти, які розпочали блокаду російських вантажівок на Волині, кажуть, що не припинять акцію протесту проти, як вони вважають, "російської агресії".

Фури із російським триколором на номерах ні в Україну, ні з України вони не випускають.

Як повідомив позаштатний кореспондент ВВС Україна, приблизно 50 активістів облаштували блокпост за кількасот метрів від лінії українсько-білоруського кордону на трасі Доманово–Ковель–Чернівці.

Це одна з доріг, якою російські машини намагаються об'їхати Польщу по тому, як та країна заборонила транзит вантажів із Росії через свою територію.

"Не їдьте на Волинь - будете стояти"

Нині фури їдуть в об'їзд – з Білорусі через Україну і до кордону зі Словаччиною чи Угорщиною. На Волині активісти перекрили цей шлях для російських вантажівок в обох напрямках.

Координатор цієї блокади Дмитро Васильченко так пояснив мотиви активістів: "Ми вважаємо Росію країною-агресором, тому наша мета – заблокувати транзит російських вантажів через територію України. Хочемо попередити "далекобійників" з Росії – не їдьте на Волинь, бо будете стояти".

Як повідомив позаштатний кореспондент ВВС Україна, заручниками блокади стають і громадяни сусідньої Білорусі, які працюють на російські компанії і які тепер змушені затриматись в Україні.

Володимир, громадянин Білорусі, водій російської вантажівки, розповів, що ночуватиме в кабіні машини.

"Везу яблука з Македонії до Росії. Тепер, вочевидь, вони зіпсуються. Я навіть і не знав, що тут блокада. Знав би, проїхав би вночі, а що тепер робити – не знаю. Напевно, буду ночувати в машині, бо не пускають ні вперед, ні назад", - сказав білоруський водій.

Тим часом українська митниця на кордоні з Білоруссю працює в звичайному режимі. Жодних вказівок не пускати російські ваговози волинські митники з Києва не отримували.

Головний державний інспектор Волинської митниці Ірина Конограй каже, що помітила збільшення вантажопотоку з Білорусі.

Копирайт изображения Mukachevo.net
Image caption Так виглядає акція протесту на Закарпатті

"Російські фірми-перевізники та водії приймають рішення об'їжджати Польщу, яка заборонила для них транзит своєю територією, через Україну, - каже держінспектор. - Ми не отримували жодних вказівок чи наказів відмовляти російським вантажівкам у пропуску на територію України, але одне можу сказати напевно, що потік російських ваговозів з Білорусі за останній час суттєво зріс".

Блокада, твердять активісти, безстрокова і триватиме, доки український уряд офіційно не заборонить транзит російських вантажів.

А от що робити з фурами, які вже затримані, учасники акції ще не вирішили, але вже лунають заклики "обміняти їх на Надію Савченко" та інших українців, які перебувають у полоні на Донбасі та в російських в'язницях.

Акція блокування російських вантажівок почалася із Закарпатської області в четвер.

Керівник Закарпаття Геннадій Москаль вже заявив, що готує звернення до уряду України з вимогою на офіційному рівні оголосити блокаду транзиту російських вантажів через українську територію.

Новини на цю ж тему