У Львові відкрили Чемпіонат світу з шахів

Копирайт изображения Alina Smutko
Image caption Львів вперше приймає чемпіонат світу з шахів

У Львові відкрили Чемпіонат світу з шахів серед жінок. В середу, 2 березня, за звання чемпіонки світу боротимуться українка Марія Музичук та китаянка Хоу Іфань. Такі змагання відбуваються в Україні вперше.

За звання чемпіонки українка та китаянка зіграють десять партій у палаці Потоцьких. Там приготували спеціальну ізольовану кімнату, де можна буде перебувати лише учасницям та суддям.

Відкриття чемпіонату почали із погашення святкової марки із зображенням логотипу змагань.

Також у Львові створили новий прапор міста - на час змагань на логотипі розмістили шахові фігури. Шаховий прапор підняли над Ратушею.

Копирайт изображения Alina Smutko
Image caption Хоу Іфань і Марія Музичук змагатимуться за звання чемпіона

Хоу Іфань розповіла, що була приємно здивована великою кількістю шанувальників шахів у місті. Вона прибула до Львова тиждень тому і вже встигла відсвяткувати в Україні свій День народження.

Жеребкування визначило, що чорними фігурами гратиме Хоу Іфань, а Марія Музичук – білими.

Георгіос Макропулос віце-президент ФІДЕ зазначив, що у Львові, де населення 800 тисяч, живе 30 сильних гросмейстерів. А сестри Анна та Марія Музичук вкотре довели, що місто гідне стати шаховою столицею світу.

"Ми сподіваємося, що Україна буде організовувати інші шахові чемпіонати. Пишаємося тим, що з ініціативи міської влади, шахи ввели як шкільний предмет у школі. У ці складні часи, шахи підготують дітей робити правильні рішення у майбутньому", - розповів він.

Копирайт изображения Alina Smutko
Image caption Палац Потоцьких приймає шаховий турнір

Титул чемпіонки світу з шахів зараз належить Марії Музичук. Вона здобула його навесні 2015 року. Натомість у жіночому рейтингу ФІДЕ Хоу Іфань займає першу сходинку, а українка розділяє четверту зі сестрою Анною.

Хоу Іфань, триразова чемпіонка світу з шахів серед жінок, вперше цей титул вона отримала у 16 років.

Відвідати палац Потоцьких і подивитися гру глядачі зможуть після реєстрації на сайті чемпіонату.

Новини на цю ж тему