Москаль декомунізував Леніна на Леннона

Копирайт изображения AFP

У п'яти населених пунктах Закарпатської області перейменували низку вулиць, виконуючи закон про декомунізацію. Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, повідомляє прес-служба ОДА.

У селищі Міжгір’я вулицю Щорса перейменували на вулицю імені Віктора Маркуся, який загинув в зоні АТО, вулицю Колгоспну - на честь президента Чехословаччини Томаша Масарика.

У селі Калини вулицю Калініна змінили на вулицю Калинову, Комсомольську - на вулицю литовсько-подільського князя Федора Корятовича, Жовтневу назвали на честь громадсько-політичного діяча Едмунда Бачинського, а вулицю Леніна перейменували у вулицю Джона Леннона, співака із гурту "Бітлз".

У селищі Солотвино вулицю Жовтневу назвали на честь художника Шімона Голлоші, вулицю Піонерську - на честь письменника Васіле Александрі.

Також змінили назву вулиця Жовтнева в селі Тур’я-Бистра (тепер вулиця Тур’янська) та вулиця Радянська в селі Бабичі (тепер Покутянська).

Голова ОДА Геннадій Москаль заявив, що кілька вулиць він змінив за пропозицією сільських громад, а інші - "на власний розсуд".

"Кілька вулиць із вказаного списку змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк). А решта, в тому числі вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури та мистецтва, а також учасника "Бітлз" Джона Леннона я змінив на власний розсуд", - цитує пана Москаля прес-служба ОДА.

Він також анонсував, що підпише наступні розпорядження щодо декомунізації найближчим часом.

Згідно із законом про декомунізацію, після 21 лютого право перейменовувати вулиці на три місяці отримує місцевий голова обласної державної адміністрації.

До цього перейменувати вулиці мали місцеві ради, а потім міський чи селищний голова особисто.

Ще 15 лютого пан Москаль погрожував, що ті громади, які самі не перейменують вулиці, пожалкують, коли він це зробить своїм розпорядженням.

"Попереджую, що я церемонитися не буду й перейменую на власний розсуд. Усі Червоноармійські стануть вулицями Червоних ліхтарів, Чапаєва – вулицями Петьки й Анки, Будьонного – вулицею Анонімних алкоголіків, а вулиця Дзержинського – вулицею Цапиної бороди", - анонсував губернатор.

Верховна Рада поки що перейменувала тільки чотири міста з-понад 20, та 170 сіл з-понад 900, які підлягали декомунізації.

Новини на цю ж тему