В Індонезії спостерігали повне сонячне затемнення

Затемнення Копирайт изображения Reuters
Image caption Через перетин лінії зміни дат затемнення формально почалося 9 березня й закінчилося 8 березня

Мільйони жителів Індонезії і країн Тихоокеанського регіону в ніч проти середи спостерігали повне сонячне затемнення. Найкраще це рідкісне явище можна було побачити на заході Індонезії.

Місяць почав затуляти сонячний диск о 6:19 ранку (1:19 за київським часом) і закрив його повністю приблизно через годину. Часткове затемнення можна було спостерігати на островах Суматра і Калімантан.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Часткове затемнення можна було спостерігати від Аляски до Австралії

Щоб побачити затемнення, на захід Індонезії приїхали близько 10 тисяч іноземних туристів. На честь явища влаштували фестиваль із живою музикою. Різні заходи пройшли по всьому західному регіону країни.

Астрономи вкотре попередили про небезпеку опіків рогівки ока при прямому погляді на Сонце і радили користуватися спеціальними приладами або захисними окулярами.

Копирайт изображения AFP
Image caption Найкраще затемнення було видно на Молуккських островах - там сонце "зникло" на три хвилини

Оскільки затемнення перетнуло лінію зміни дат, то за місцевим часом воно почалося у середу, 9 березня, і закінчилося у вівторок, 8 березня.

Жителі островів Суматра, Калімантан і Сулавесі могли бачити різні стадії сонячного затемнення протягом чотирьох годин в середу вранці.

Копирайт изображения David Cook
Image caption Затемнення почалося о 1:19 за київським часом

Найдовше повне затемнення було видно на Молуккських островах - там воно тривало близько трьох хвилин.

Копирайт изображения
Image caption Траєкторія руху затемнення - із заходу на схід

Часткове затемнення можна було спостерігати на півдні Китаю, у Південно-Східній Азії, в Австралії, на Гавайських островах, а також на Алясці.

Новини на цю ж тему