Львів: учасників Фестивалю рівності евакуювали

Копирайт изображения Nataliya Patrikeeva

У Львові повідомили про замінування готелю, у якому в суботу розпочався Фестиваль рівності, що викликав протести правих організацій.

До місця події прибула поліція, працює вибухотeхнічна лабораторія, повідомляє позаштатний кореспондент BBC Україна Наталія Патрікєєва з місця події.

Згодом учасників акції вивели з готелю, завели в автобуси і вивезли.

При цьому молодики, які зібралися біля готелю, підривали петарди і кидали каміння в бік автоколони.

Станом на 15:30 міліція і ці люди ще залишаються на місці.

Копирайт изображения Nataliya Patrikeeva
Image caption Молодики кидали каміння в автоколону, яка вивозила учасників фестивалю. На землі видно розбите скло.
Копирайт изображения Nataliya Patrikeeva

Організатори заходу просили не розголошувати назву готелю для уникнення сутичок.

Раніше активісти планували також провести акцію на проспекті Свободи, але Львівський окружний адміністративний суд заборонив там будь-які масові заходи.

Окрім організації "Інсайт", що представляє ЛГБТ-спільноту, заявку на проведення акції в тому ж місці внесла права громадська організація "Сокіл". Позов до суду про заборону акцій подала міська рада за клопотанням поліції.

Після рішення суду організатори Фестивалю рівності повідомили, що він пройде, як планувалося, і складатиметься з дискусій, кінопоказів, фотовиставок тощо.

Але після "замінування" сторінка фестивалю у Facebook закликала усіх, хто планував відвідати їхні заходи, поки цього не робити.

Молодики

Копирайт изображения Nataliya Patrikeeva

За півгодини після відкриття фестивалю до готелю зійшлися молодики, дехто - в спортивних костюмах і балаклавах, каже кореспондент BBC Україна.

На запитання кого вони представляють та чого чекають біля приміщення, хлопці та дівчата не відповідали. Пояснювали усе тим, що просто прогулюються.

Безпеку учасників фестивалю забезпечували міська поліція та автобуси із силовиками, які приїхали за дві години після початку заходу.

Копирайт изображения Nataliya Patrikeeva
Image caption Фестиваль мав складатися з дискусій, кінопоказів тощо

У приміщенні готелю також працювали п’ятеро озброєних людей, які представляються охоронною фірмою.

Одна із організаторок фестивалю Олена Шевченко запевняла учасників, що вони намагаються максимально забезпечити безпеку заходу.

Водночас вона визнала, що учасники фестивалю фактично виявилися заблоковані в приміщенні готелю.

Проти проведення фестивалю виступили низка організацій, зокрема "Правий сектор", "Фронтера", "Сокіл", "Волонтерський курінь", Добровольчий руху "ОУН" тощо.

Новини на цю ж тему