Сотні тисяч кубинців відвідали історичне шоу Rolling Stones

Джаггер Копирайт изображения AFP
Image caption Мік Джаггер спілкувався зі своїми кубинськими шанувальниками прекрасною іспанською мовою, відзначають очевидці дійства

Легендарний британський рок-гурт Rolling Stones вперше виступив на Кубі, зібравши на свій безкоштовний концерт сотні тисяч глядачів.

Кубинці почали збиратися у величезному спортивному комплексі "Сьюдад Депортіва" у Гавані за багато годин до початку концерту, який на Кубі вже називають історичним.

Популярних музикантів такого масштабу не бувало на Кубі ніколи з тих пір, як лідер кубинської революції Фідель Кастро у 1961 році фактично заборонив на острові рок-музику, назвавши її підривною і декадентською.

Точно оцінити кількість тих, хто прийшов на виступ "роллінгів", не видається можливим, однак влада оцінює місткість "Сьюдад Депортіво" у півмільйона людей - а спортивний комплекс був заповнений повністю.

За іншими оцінками, глядачів було все ж менше - близько 200 тисяч.

Копирайт изображения AFP
Image caption Попри багаторічну неофіційну заборону рок-музики на Кубі, більшість місцевих, які прийшли на концерт Rolling Stones, напам'ять знають їхні пісні

Концерт Rolling Stones пройшов через три дні після такого ж історичного візиту на острів президента США Барака Обами. Чи було перше відвідування Куби американським президентом майже за 90 років.

Фронтмен групи Мік Джаггер почав виступ з привітання іспанською мовою.

"Привіт Гавана! Добрий вечір мій кубинський народ", - прокричав Джаггер і одразу ж залунала пісня Jumpin' Jack Flash - класичний хіт "роллінгів", без якого не обходиться жоден їхній концерт.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Rolling Stones приїхали на Кубу в складі, який не змінюється вже чверть століття: Рон Вуд (зліва), Мік Джаггер (в центрі), Кіт Річардс (праворуч) і Чарлі Уоттс (за кадром)

Rolling Stones виконали 18 пісень, причому вибрали найвідоміші зі свого величезного каталогу, окрема: Paint it Black, Gimme Shelter, Brown Sugar.

Між піснями Мік Джаггер продовжував спілкуватися з публікою іспанською.

"Ми знаємо, що колись тут було складно почути наші пісні. Але ось ми тут, і самі граємо їх вам у вашій прекрасній країні. Я думаю, часи нарешті змінюються", - сказав рокер під оплески і схвальний гул натовпу.

Шоу тривало більше двох годин і закінчилося одним з найбільших хітів - Satisfaction.

Музиканти вже пішли зі сцени, але публіка ще довго продовжувала хором співати знаменитий мотив гітарного рифу цієї пісні.

Новини на цю ж тему