Місцем з найнебезпечнішими піратами назвали Гвінейську затоку

Пірати Копирайт изображения

Гвінейська затока стала найнебезпечнішим на Землі місцем для мореплавців через зростання активності піратів та ескалацію насильства, яке ними застосовується.

Про це свідчить доповідь американської організації Oceans Beyond Piracy.

У документі йдеться про те, що раніше пірати переважно прагнули захоплювати нафтові танкери через їхній вантаж, але після падіння цін на нафту вони переключилися на викрадення людей заради викупу.

Гвінейська затока Атлантичного океану омиває Кот-д'Івуар, Гану, Того, Бенін, Нігерію й Камерун.

Разом з тим, сомалійські пірати біля східного узбережжя Африки вже не несуть такої загрози, як раніше, завдяки міжнародній операції військово-морських сил.

Повідомляється, що минулого року сомалійські пірати не захопили жодного комерційного судна.

Наприкінці квітня Міжнародне морське бюро повідомляло, що з початку цього року 44 мореплавці стали жертвами викрадень біля берегів Західної Африки.

При цьому загалом у світі рівень піратства знижується: за перший квартал 2016 року було зареєстровано 37 випадків піратства та збройних пограбувань, у той час як минулого року за такий самий період сталося 54 подібних інциденти.

Кожні два з трьох захоплень суден у світі припадають тепер на піратів з Нігерії і Кот-д'Івуара, зазначає Міжнародне морське бюро.

Новини на цю ж тему