Британський уряд вимагає від BBC унікальності

"Наголос на унікальності має бути в центрі всього, що робить ВВС", - заявив під час виступу в парламенті британський міністр культури Джон Віттінгдейл.

У четвер пан Віттінгдейл представив фінальний план реформування ВВС - так звану "білу книгу" (White Pater, що на британському бюрократичному жаргоні означає остаточний варіант документа, на відміну від Green Paper - попереднього варіанту).

Ця "біла книга", яка буде обговорюватися в парламенті, але не буде винесена на голосування - ляже в основу королівської хартії, яка формулює основні принципи роботи ВВС та встановлює механізм фінансування корпорації, а також структуру її управління.

Нинішня королівська хартія діє до кінця 2016 року. Нову хартію ухвалять на 11-річний період.

Наголос на унікальність, про який оголосив британський міністр культури, позначиться і в новому формулюванні місії ВВС. Тепер вона буде звучати так: "Діяти в інтересах суспільства і надавати всім аудиторіям об'єктивний і унікальний медіаконтент високої якості, покликаний інформувати, творити і розважати".

"Обговорюючи ідеї для нових програм, редактори повинні постійно шукати відповіді на запитання - чи отримаємо ми новаторський і високоякісний продукт, а не просто думати про рейтинг", - пояснив Джон Віттінгдейл.

Копирайт изображения PA

Масштабні зміни стосуватимуться і системи управління ВВС. Ліквідується власний наглядовий орган корпорації BBC Trust, а його функції отримає британський медіарегулятор Ofcom - наглядове відомство в галузі телекомунікацій і аудіовізуальних ЗМІ.

При цьому буде створена нова керуюча рада, частина членів якої буде призначатися урядом, але не менше половини - самою корпорацією. Рада буде стежити за тим, щоб "стратегія, діяльність і продукція ВВС слугували громадським інтересам".

Відкрити зарплати зірок

Щодо принципів фінансування корпорації, то на 11 років - термін дії нової королівської хартії - зберігається механізм фінансування ВВС через обов'язковий ліцензійний збір з домогосподарств (licence fee).

Зараз цей збір становить 145,5 фунтів (близько 226 доларів) на рік і до 2021-22 років буде зростати відповідно до інфляції.

Фінансування Всесвітньої служби ВВС закріплюється на п'ятирічний період на рівні 254 млн фунтів на рік. Також, як було оголошено минулого року, Всесвітня служба до 2020 року отримає від британського уряду додатково 289 млн фунтів на розвиток певних напрямків - зокрема, мовлення російською мовою.

ВВС має повідомляти про зарплати своїх зірок - тих, хто отримує більше 450 тисяч фунтів на рік.

Виступаючи в парламенті у відповідь на заяву Джона Віттінгдейла, лейборист Марія Ігл - міністр культури тіньового кабінету - заявила: "Ми знаємо, що міністр налаштований вкрай вороже до ВВС. Він хоче зменшити корпорацію".

Однак багато оглядачів відзначають, що реформи ВВС, оголошені Джоном Віттінгдейлом, менш радикальні багатьох пропозицій, що містилися в "зеленій книзі".

За словами генерального директора британської мовної корпорації Тоні Голла, "біла книга" дає "мандат для сильної, творчої ВВС, в яку вірить публіка; ВВС, яка буде благом для медіаіндустрії і - найголовніше - для Британії загалом".

Новини на цю ж тему