BBC оголосила про закриття низки сайтів

Image caption Знамениті в Британии шеф-кухарі надали BBC сотні кулінарних рецептів

Британська телерадіомовна корпорація оголосила про закриття кількох своїх інтернет-сайтів і майбутню реформу новинного мовлення в рамках плану економії 15 мільйонів фунтів.

Серед закритих проектів - такі популярні в Британії сайти, як BBC Food, BBC Travel і Newsbeat, а також News Magazine.

Проте, як пообіцяло керівництво корпорації, BBC не відмовиться від підготовки великих матеріалів, оглядів і нарисів, які тепер будуть публікуватися на новинних сайтах.

Закриваються і 40 регіональних сайтів BBC, що писали переважно про місцеві новини.

Також як один із варіантів розглядається план злиття 24-годинного новинного телеканалу (News 24), що мовить у Великобританії, зі схожим на нього новинним каналом BBC World, призначеним для зарубіжної аудиторії.

Всі ці плани оголосив у вівторок глава новинного підрозділу BBC Джеймс Гардінг.

За його словами, BBC має внести зміни в свою роботу, але при цьому не повинно змінюватися її головне призначення.

"BBC також повинна ясно сказати про те, чого вона не робитиме в інтернеті. Вона не може робити все для всіх", - сказав Джеймс Гардінг.

Документ, опублікований у вівторок, ставить завдання заощадити 15 млн фунтів - приблизно 15% редакційного бюджету - шляхом реструктуризації мовлення і структури інтернет-сайтів.

Кулінарні рецепти

Всі кулінарні рецепти, вивішені на сайті BBC Food (а їх понад 11 тисяч), будуть заархівовані. При цьому інший, комерційний сайт BBC Good Food продовжить працювати.

Кулінарні рецепти, що залишилися від програм BBC, залишаться в онлайні ще 30 днів, проте плановане закриття сайту BBC Food викликало протести його користувачів.

Петиція, що вимагає врятувати архів із рецептами, вже зібрала понад 30 тис. підписів.

Шеф-кухар Ден Лепард, чиї рецепти є на сайті BBC Food, заявив, що цей сайт є "видатним архівом світового класу".

"Завжди знаєш, що рецепти BBC працюють. Я можу сказати, що є безліч рецептів, які не працюють, з ними нічого не вийде. А рецепти BBC справді працюють", - заявив Лепард в інтерв'ю радіо BBC.

Що в архіві?

  • Серед відомих шеф-кухарів, які надали BBC свої рецепти - Найджелла Лоусон (71 рецепт), Девід Майерс і Саймон Кінг, відомі як "Хейр Байкерс" (477 рецептів), а також Джеймс Мартін (+1641 рецепт).
  • Рецепт шоколадного торта швидкого приготування був рекомендований 1 002 користувачами. Серед інших фаворитів - пісочне печиво, кассероль із сосисками і американські млинці.
  • На сайті опубліковано 11 163 рецептів, зокрема 14 рецептів спагетті болоньєзе, 55 рецептів овочевих супів і 9 видів "Ітонської мішанини" - різних варіантів полуниці з вершками.
  • Різні уроки кулінарної майстерності - від варіння яєць до обробки риби та створення весільного торта.

Джеймс Гардінг повідомив у вівторок, що поки не прийнято рішення про те, яким буде новинний телеканал BBC. Він запевнив при цьому, що відмова від цілодобового новинного телемовлення не розглядається.

Серед шести варіантів, які розгляне виконавча рада корпорації в липні, - об'єднання News 24, який веде мовлення на Британію, і трансльований за кордоном World News в єдиний новинний канал, що пропонує, за словами пана Гардінга, "загальносвітовий порядок денний із Лондона".

Остаточний план

Оприлюднені у вівторок пропозиції - відповідь на публікацію плану реформування BBC, оголошеного минулого тижня британським міністром культури Джоном Віттінгдейлом.

Пан Віттінгдейл представив остаточний план реформування BBC - так звану "білу книгу" (White Paper, як на британському бюрократичному жаргоні називається остаточний варіант документа, на відміну від Green Paper - попереднього варіанту).

Цей план ляже в основу королівської хартії, що формулює основні принципи роботи, а також встановлює механізм фінансування корпорації та структуру її управління.

Минулого року міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн звинуватив BBC в "імперській амбіції", заявивши, що корпорація занадто розрослася в інтернеті, відкривши інтернет-сайти, присвячені кулінарії та іншим темам, не пов'язаним безпосередньо з її основним завданням.

"На веб-сайті (BBC) є і великі матеріали, і кулінарні рецепти; по суті, BBC стала не тільки національним мовником, а й національною газетою", - сказав він.

"На такі речі ми повинні поглянути дуже уважно", - заявив тоді пан Осборн.

Новини на цю ж тему