Організатори Євробачення розглянуть петицію про перегляд результатів

Джамала Копирайт изображения AFP
Image caption Петиції на сайті Change.org не мають жодної юридичної сили

Європейський мовний союз (EBU), який є організатором Євробачення, планує розглянути петицію з вимогою переглянути результати конкурсу.

Петиція про перегляд результатів Євробачення-2016, на якому перемогла українська співачка Джамала, подав житель Єревана Артур Ованесян. Вона опублікована на сайті Change.org й наразі зібрала більше 200 тисяч підписів.

"Ми знаємо про петиції, питання буде обговорено сьогодні, відповідь EBU буде опублікована пізніше", - розповів російській агенція "РИА Новости" речник союзу Пол Джордан.

Водночас він додав, що вважає "малоймовірним, що результати будуть переглянуті".

"Не той виконавець"

Копирайт изображения EPA
Image caption Перемога Джамали викликала бурхливу реакцію в Російських ЗМІ, де вважають не справедливим той факт, що росіянин Сергій Лазарєв, який набрав найбільше балів від глядачів, у підсумку опинився на третій сходинці

"Ми розуміємо, що голосування в журі та голосування глядачів - це складний і емоційний процес, але кількість людей, які підписали цю петицію показує, що багато хто впевнений у тому, що цьогорічний "переможець" - не той виконавець, який цього заслуговував", - йдеться у петиції.

Це звернення вже розтиражували багато російських ЗМІ, хоча петиції на сайті Change.org не мають жодної юридичної сили.

Перемога української учасниці Джамали на Євробаченні викликала в Росії негативну реакцію.

Представник російського МЗС Марія Захарова натякнула на політизованість конкурсу, а деякі російські політики висловили сумнів, що Україна в нинішній економічній ситуації зможе прийняти "Євробачення-2017".

З цього року на "Євробаченні" змінилася система голосування. Тепер професійне журі та телеглядачі з кожної країни оцінюють учасників конкурсу окремо, виставляючи їм від 1 до 8, а також 10 і 12 балів. Раніше їхні бали публікувалися спільно.

Конкурсант від Росії Сергій Лазарєв набрав більше всіх балів за підсумками голосування телеглядачів, однак цього не вистачило, щоб компенсувати голоси професійного журі, які поставили його на п'яте місце.

Новини на цю ж тему