На кордоні вилучили цигарки, що везли як "дипломатичний вантаж"

митниця Копирайт изображения zak.sfs.gov.ua

Українські митники зупинили на кордоні з Угорщиною автомобіль із цигарками, яким керував чоловік із дипломатичним паспортом.

Громадянин України намагався вивезти понад 50 тисяч пачок цигарок як "дипломатичний вантаж", повідомили у Державній фіскальній службі.

Міністерство закордонних справ підтвердило, що на кордоні затримали члена родини дипломата із посольства України в Словаччині, однак заявило, що не надавало йому жодні документи на дипломатичний вантаж.

За даними МЗС, в автомобілі було двоє людей, яких не затримували.

Лист із посольства

Автомобіль із 56 890 пачками цигарок українського виробництва з акцизними марками України виявили в автомобілі, який зупинили в суботу в пункті пропуску "Лужанка".

Як повідомляють митники, затонований автомобіль VW Transporter заїхав у "зелений коридор" та відмовлявся пройти огляд без присутності представника МЗС.

"Громадянин надав дипломатичний паспорт, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, лист одного з посольств України, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який відповідно до конвенції не підлягає контролю", - повідомляє ДФС у Закарпатській області.

Прикордонники при огляді виявили, що у "салоні та конструктивних порожнинах правої та лівої стінок кузова автомобіля" було 56 890 пачок цигарок, вартістю майже 621 тисяч гривень.

Від надання пояснень водій відмовився, щодо інциденту склали протокол про порушення митних правил.

Цигарки та авто вилучили.

"Дипломатичні номери"

Голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль заявив, що автомобіль був із дипломатичними номерами і належав посольству України в Словаччині, а зупинений водій - чоловік першого секретаря посольства України в Словаччині. Він також назвав прізвище жінки.

Водій, за даними губернатора, "надав митникам і прикордонникам дипломатичний паспорт і підписаного власною дружиною листа, за яким із 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю".

За його даними, у митників виникли підозри про наявність контрабанди через реакцію службового собаки. Вони зв’язалися із МЗС України й отримали дозвіл на огляд авто.

Копирайт изображения zak.sfs.gov.ua

Як заявили у міністерстві закордонних справ, на кордоні затримали приватний автомобіль і він не мав дипломатичних номерів.

Двох осіб, які були в авто, відпустили, вони не перетинали кордон.

Як розповів представник МЗС Вадим Пристайко на брифінгу, в затриманого був дипломатичний паспорт як у члена родини працівника посольства України в Словаччині.

Але він не працював у посольстві, міністерство не давало йому дозвіл на використання транспорту посольства та дипломатичної пошти, повідомляє агенція "Українські новини".

"Міністерство закордонних справ не давало права цій родині використовувати ніякий наш автотранспорт, ніякі наші можливості. Ніяка пошта їм не передавалась: ні дипломатична, ніяка інша", - цитує пана Пристайко агенція УНІАН.

Представник МЗС сказав, що двох осіб, яких затримали на кордоні, вже відпустили.