ООН: у Середземному морі потонули 700 людей

Порятунок Копирайт изображения REUTERS
Image caption Минулого тижня в Середземному морі врятували 13 000 людей

Організація Об'єднаних Націй каже, що за минулі три дні в Середземному морі потонули приблизно 700 мігрантів і біженців.

Речниця УВКБ ООН Карлотта Самі сказала, що ці три морські катастрофи сталися в морі на південь від узбережжя Італії в середу, четвер і п'ятницю під час спроб мігрантів потрапити до Європи на перевантажених у непридатних для такої кількості людей суден.

Те, як перевернувся один із човнів із біженцями, було зняте на камеру з італійського корабля.

Копирайт изображения EPA
Image caption Перевантажені суденця часто перевертаються в морі

Навесні стрімко зросло число людей, які намаються перепливти з Африки до Європи. Зараз, після досягнення угоди між Туреччиною і ЄС, це головний міграційний маршрут,

Ось як подробиці останніх катастроф перерахувала Карлотта Самі, речниця Управління Верховного комісара ООН з питань біженців:

  • Майже 100 мігрантів досі вважаються зниклими безвісти після того, як у середу в морі перевернулося перевантажене судно. Жахливі відео того інциденту зняли рятувальники
  • Ще приблизно 550 мігрантів зникли безвісти вранці в четвер, коли перевернулося судно, яке в середу вийшло з лівійського порту Сабрата. За словами вцілілих, той човен не мав двигуна і його тягнув на буксирі інший човен контрабандистів
  • У третій морській катастрофі в п'ятницю врятовано 135 людей із затонулого судна. Рятувальники підняли на борт з моря 45 тіл, а ще невідоме число мігрантів зникли безвісти.

Водночас організація MSF Sea group припустила, що в Середземному морі минулого тижня потонули до 900 людей.

Влада Італії повідомила, що порятунок понад 600 мігрантів біля узбережжя Лівії в суботу флотилією ЄС довів число врятованих за тиждень людей до 13 000.

"Непокоїть те, що всі ці човни вирушили практично разом в останні кілька днів, - сказала Карлотта Самі в інтерв'ю ВВС. - Це сильно ускладнило рятувальникам роботу".

Копирайт изображения AP
Image caption Папа сказав на зустрічі з дітьми в суботу, що мігранти не є небезпекою, вони самі - в небезпеці
Примітка щодо термінології: ВВС використовує термін мігранти для позначення всіх людей, які перебувають у дорозі і ще не завершили правові процедури прохань про надання їм притулку. До цієї групи людей входять і ті, хто втікає з охоплених війною країн на кшталт Сирії, яким, швидше за все, буде надано статус біженців, так і люди, які вирушають у небезпечну подорож, шукаючи кращого життя. Цю групу людей, найімовірніше, буде зараховано до категорії економічних мігрантів.

Новини на цю ж тему