Фінські військові навчання переплутали з вторгненням

Військові Копирайт изображения FINNISH ARMY

Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

"Звичайно, я був дуже наляканий", - розповів він журналістам.

Острів Камсхольмен належить до архіпелагу Сіпоо і розташований приблизно за 20 кілометрів на схід від Гельсінкі.

"Забули проінформувати"

Відомо, що минулого тижня фінські військовослужбовці проводили великі навчання на південному узбережжі країни.

Газета Ostnyland цитує представника міністерства оборони Фінляндії, який стверджував, що саме на острові Камсхольмен ніяких маневрів проводити не планувалося.

Згідно з іншими повідомленнями в пресі, висадка навчального десанту на Камсхольмене все-таки була запланована, проте про неї нібито забули проінформувати місцевих остров'ян.

"Організаторам навіть не спало на думку, що хтось може злякатися", - пише портал державної телерадіомовної компанії YLE.

За даними Ostnyland, незвичайною історією вирішив скористатися у маркетингових цілях шведський кавовий бренд Gevalia. Як стверджує реклама, ця кава - "ідеальне рішення, якщо до вас завітали неочікувані гості".

Після історії на Камсхольмені компанія оголосила, що відправить безкоштовні пакунки з кавою "будь-кому, хто зіткнувся з несподіваним візитом військових".

Новини на цю ж тему