Як відвідувачі музеїв ламають твори мистецтва

Величезна фігура лиса на ім'я Нік із фільму "Зоотрополіс" простояла на загальному огляді лише кілька годин, а потім її розбив на друзки чотирирічний китайський хлопчик.

Повідомляють, що фігура коштувала 100 000 ієн (15 000 доларів США) і що її творець пан Жао будував її три дні й три ночі.

Він опублікував фотографії Ніка "до" і "після" у соцмережі Sina Weibo.

Копирайт изображения Weibo.com trush
Копирайт изображения Weibo.com trush

Табличка "не торкатися", яка стояла перед цим експонатом на виставці Леґо в Китаї, не допомогла.

За деякими повідомленнями, батьки хлопчика попросили вибачення в автора і запропонували оплатити шкоду. Але пан Жао сказав, що не візьме грошей, тому що хлопчик зробив це ненавмисно.

"Дитина не мала наміру поламати її", - сказав він.

Мистецькі інсталяції і картини, розташовані на відстані дитячої (і дорослої теж) руки явно потрапляють у категорію ризику.

Минулого тижня камера спостереження зафіксувала, як двоє малих хлопчиків торкали і смикали тендітні крила ангела на експонаті Шанхайського музею скла в Китаї.

Двоє дорослих, що були з ними, знімали хлопців на свої телефони, а коли крила відірвалися, вони відійшли геть.

Копирайт изображения Instagram etgloria

Митець Шеллі Сюе назвала свою роботу "Ангел чекає" і присвятила її своїй новонародженій доньці. На створення фігури ангела в митця пішло понад два роки.

Шеллі вирішила не лагодити пошкоджений експонат, а просто перейменувала його на "Поламаний".

У 2015 році хлопець, який прийшов до музею в Іпсвічі, Британія, випадково розбив кухоль XVIII ст. Кожен з 65 уламків описали і сфотографували, щоб зібрати кухоль наново.

Копирайт изображения Ipswich Borough Council
Копирайт изображения Ipswich Borough Council

Але псують музейні експонати не лише діти.

У 2006 році дорослий відвідувач зашпортався через шнурівку на своєму взутті й розбив 300-річну китайську вазу Династії Цін у музеї Фіцвільяма в Британії.

Магнат грального бізнесу і колекціонер предметів мистецтва Стів Вінн випадково зачепив ліктем картину Пабло Пікассо, яку намагався продати в 2006 році. Щоправда, після реставрації йому вдалося продати її на 16 млн доларів дорожче за попередню ціну.

В 2015 році прибиральники в музеї "Музейон" у Больцано, Італія, вирішили прибрати те, що їм видалося наслідками пиятики музейних працівників.

Копирайт изображения facebook.com museion.bozen

Насправді це була інсталяція під назвою "Де ми потанцюємо сьогодні?", яка складалася з порожніх пляшок, конфеті, недопалків і серпантину. Прибиральники викинули це все у смітник.

А в 2012-му літня парафіянка здивувала іспанських чиновників від культури, коли спробувала самостійно відновити стародавню фреску Ісуса Христа.

Копирайт изображения Centro de Estudios Borjanos

Новини на цю ж тему