На Сході зафіксовані сотні випадків тортур - представник ООН

прапор ООН Копирайт изображения AP

За період збройного конфлікту на сході України Моніторингова місія ООН з прав людини зафіксувала сотні випадків тортур з обох боків протистояння.

Про це заявив помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, презентуючи 14-у Доповідь Місії про ситуацію із правами людини в Україні.

Він підкреслив, що конкретної статистики по випадках тортур на сході України немає, але наголосив, що зафіксовані такі випадки як з боку прихильників самопроголошених республік, так і з боку української армії.

У звіті Місії за період з 16 лютого по 15 травня 2016 року також зазначається, що "самопроголошені ДНР і ЛНР створили мережу місць позбавлення волі, де людей утримують від вартою і катують, піддають тортурам, придушують інакомислення".

Напередодні видання New York Times із посиланням на джерела в ООН поширило інформацію про секретні тюрми СБУ, де начебто тортують захоплених у полон прихильників самопроголошених республік.

Пан Шимонович під час презентації звіту в Києві не дав прямої відповіді на уточнююче запитання щодо цієї інформації. Але він наголосив, що більшість випадків тортур відбуваються в місцях, які контролюються СБУ.

Новини на цю ж тему