Подробиці затримання "Героя України": сейфи із золотом, $300 тисяч та ікони

Валіза з доларами Копирайт изображения Anatoliy Matios

Під час обшуку у маєтку затриманого на одержані хабара першого заступника губернатора Миколаївської області знайшли величезні суми валюти, підземні тунелі з золотом, коштовності та раритетні ікони, повідомила прес-служба СБУ.

Раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів, що у помешканні першого заступника Миколаївської обласної державної адміністрації, якого затримали на одержані хабара у 92 тисячі доларів, виявили валізу з кількома сотнями тисяч доларів.

Крім готівки, у валізі також були золоті прикраси та фашистські хрести, додав пан Матіос.

За словами прокурора, підозрюваного етапують в ізолятор тимчасово утримання в Одесі.

"Високопосадовець зберігав вдома валізу з 300-ми тисячами доларів США та велику кількість ювелірних виробів. Під будівлею співробітники спецслужби виявили мережу тунелів, в яких були сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом, та столовим сріблом", - уточнили у заяві СБУ.

Слідчі також знайшли "чорну бухгалтерію" чиновника.

Копирайт изображения Anatoliy Matios
Image caption Анатолій Матіос опублікував у Facebook фотографії виявлених у чиновника грошей та коштовностей

У п'ятницю пан Матіос розповів, що операцію із затримання посадовця під час отримання хабара провела військова прокуратура південного регіону та СБУ.

Під час операції підозрювані чинили збройний опір.

Загалом затримали чотирьох чиновників, серед них - перший заступник губернатора та заступник керівника одного з районів.

"Хабар вимагали за надання дозволу облаштувати кар’єр з видобутку вапняку", - додав пан Матіос.

Він наголосив, що затриманий є "Героєм України", але не назвав його імені.

На сайті Миколаївської обласної державної адміністрації вказано, що першим заступником губернатора є Герой України Микола Романчук.

Сільський голова і 9 мільйонів

У п'ятницю стало відомо про ще одне резонансне затримання.

Антикорупційна прокуратура разом з НАБУ та СБУ затримали сільського голову на Київщині на отриманні хабара у 300 тисяч євро, повідомила прес-служба прокуратури.

Копирайт изображения ssu.gov.ua
Image caption Знайдені у чиновника стародруки

На початку представники місцевого самоврядування – сільський голова та депутат сільради - вимагали від підприємця 500 тисяч доларів за виділення в оренду 26 гектарів землі, проте згодом суму зменшили до 300 тисяч євро.

У травні вони отримали першу частину хабара у розмірі 10 тисяч доларів.

Після ухвалення потрібного рішення сільради вони намагались отримати решту суми у розмірі 300 тисяч євро, під час чого їх затримали правоохоронці.

"Підозрюваних затримали під час контрольованого зі сторони правоохоронних органів отримання ними решти грошових коштів у сумі 300 тисяч євро", - йдеться у повідомленні.

За чинним курсом НБУ 300 тисяч євро та 10 тисяч доларів складають близько 9 мільйонів гривень.

Новини на цю ж тему