Париж: пік повені пройдено, рівень Сени йде на спад

Копирайт изображения AFP

У Парижі рівень води в Сені поступово знижується після досягнення рекордного за останні 34 роки рівня. В п'ятницю річка в столиці Франції піднялась більше ніж на 6 метрів.

Через загрозу повені було частково закрили паризьке метро і деякі туристичні пам'ятки - зокрема, Лувр і Музей Орсе, - а також багато парків і кладовищ.

Синоптики прогнозували підвищення рівня води в Сені на 6,5 м, проте в суботу він стабілізувався.

Французьке міністерство навколишнього середовища повідомило, що рівень води, очевидно, досяг свого піку і починає знижуватися.

Проте у французькій столиці залишається "помаранчевий рівень" метеорологічного попередження, що означає істотний вплив природних явищ на життя людей в районах, які зачепила стихія.

Копирайт изображения EPA

Як повідомив прем'єр країни Мануель Вальс, в результаті повені чотири людини загинули і 42 отримали травми.

Близько 17 тисяч житлових будинків у Парижі і його околицях залишилися без електрики.

З даними страхової асоціації AFA, збиток, заподіяний повінню, обійдеться страховим компаніям більш ніж в 600 млн євро.

Паризькі мости закриті, по Сені зупинили весь не екстрений рух.

Виставковий центр у Великому палаці (Гран-Пале) на Єлисейських полях також не працює, як і два виставкові зали Національної бібліотеки.

Кураторам Лувра довелося перемістити близько 250 тисяч творів мистецтва з підвалів на вищі поверхи через загрозу затоплення.

Лувр і Музей Орсе будуть закриті аж до вівторка.

Копирайт изображения AP

Парижани традиційно перевіряють рівень води по статуї воїна, відомої як Зуав, яка стоїть під мостом Альма. На даний момент вода доходить статуї по пояс.

Кількість опадів, яка випала в травні у Франції була рекордною з 1873 року, проте, найсильніша повінь, яку пережила французька столиця, сталася у 1910 році, коли вода піднялася на 8,62 м і досягла шиї Зуава. Повінь у той рік не сходила протягом двох місяців.

Рівень води Сени в Парижі підвищувався на 7,1 м в 1955 році і на 6,18 м в 1982-му.

Новини на цю ж тему