Для гасіння пожежі на сміттєзвалищі залучають авіацію

Копирайт изображения www.dsns.gov.ua

Для гасіння пожежі на звалищі на Львівщині залучають два літаки Ан-32. Про це заявив під час апаратної наради міський голова Львова Андрій Садовий.

"Після розмов із вищим керівництвом держави було прийнято рішення стосовно залучення авіації для гасіння пожежі. Ситуація надзвичайно складна", - цитує Андрія Садового Depo.Львів.

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на 18.00 у середу, 8 червня, гасіння пожежі на сміттєзвалищі тривають "із залученням наземних сил та авіації ДСНС України".

Допомогти зі сміттям

Під час наради мер Львова також повідомив, що у місті почалися проблеми із вивезенням сміття.

Крім того, львівський голова провів закриту зустріч із мерами інших міст Львівщини, під час якої обговорювалася можливість того, аби ці міста дозволили вивозити частину сміття зі Львова на свої звалища.

"Садовий заявив, що це не буде односторонній шлях. Зараз є проект рекультивації сміттєзвалища ЛКП "Збиранка". Ми почули від мера Львова, що для успішної рекультивації потрібно буде з міст довозити сміття", - заявив журналістам після засідання представник Асоціації міст Василь Абаімов.

9 червня на сесію Львівської міськради буде винесено питання реорганізації оператора Грибовицького сміттєзвалища ЛКП "Збиранка".

Копирайт изображения www.dsns.gov.ua

Наприкінці травня на сміттєзвалищі, куди звозяться відходи зі Львова, почалася пожежа. Згодом стало відомо, що при гасінні пожежі стався зсув сміття, під завалами якого опинилися четверо людей.

7 червня стало відомо про нову тріщину і зсув у завалах сміття, а також про його тління.

На ранок середи площа пожежі на Грибовицькому звалищі становила близько 400 кв. м.

Мер Львова Андрій Садовий звернувся до президента і прем'єра із проханням оголосили місто і два села зоною надзвичайної ситуації.

Президент, як йдеться у повідомленні на його офіційному сайті, "висловився проти політизації проблеми із вивезенням сміття у місті Львів".

"Сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику", - цитує президента його прес-служба.

Згідно із повідомленням, президент також "доручив відповідним органам розібратися з причинами трагедії і пообіцяв повне сприяння Львову з боку центральних органів влади у вирішенні проблеми, що склалася".