У Пакистані арештували жінку за убивство доньки за недозволене заміжжя

Фото 1
Image caption Родина 18-річної дівчини була проти її шлюбу

Поліція пакистанського міста Лахор арештувала жінку, яку підозрюють в убивстві доньки за те, що та вийшла заміж без дозволу родини.

За даними поліції, на тілі загиблої 18-річної Зінат Рафік видно сліди тортур. За даними слідства, дівчину прив'язали до ліжка, облили бензином і підпалили.

Посмертний розтин має встановити, чи була дівчина ще живою, коли її підпалили.

Її матір Парвін звинувачують у тому, що вона виманила доньку із будинку її чоловіка.

У поліції повідомили, що розшукують також брата загиблої.

"Її матір зізналася у злочині, але нам важко повірити, що 50-річна жінка здійснила це сама без допомоги інших членів родини", - заявив у коментарі BBC Urdu суперінтендант Ібадат Нісар.

Із поліцією зв'язалися сусіди, які почули крики, проте пані Рафік уже була мертвою, коли приїхали правоохоронці, повідомив із місця трагедії кореспондент ВВС.

Image caption Поліція не знає, чи була дівчина жива, коли її підпалили

Пані Рафік та її чоловік Хассан Хан одружилися тиждень тому через суд після втечі з дому. Подружжя жило із родиною чоловіка.

"Коли вона розповіла батькам про нас, вони так сильно її побили, що в неї йшла кров з рота й носа", - розповів пан Хан кореспондентам BBC Urdu.

"Її родина заманювала її назад, обіцяючи примирення і належну весільну церемонію. Вона була налякана, вона казала "вони не збираються пробачати мене". Вона не хотіла йти, але її родина переконала її. Як ми могли знати, що вони ось так її вб'ють?" - додав він.

Це вже третя подібна справа у Пакистані, де напади на жінок, що пішли проти традиційних правил любові та шлюбу, не є рідкістю.

Минулого тижня у містечку Муррі неподалік Ісламабада молода шкільна вчителька Марія Садакат загинула від поранень, отриманих після того, як її підпалили за відмову від пропозиції вийти заміж.

За місяць до того сільські старшини у поселенні неподалік міста Абботтабад засудили до смерті через спалення живцем дівчинку-підлітка, що допомагала подрузі утекти.

За даними Комісії з дотримання прав людини Пакистану, близько 1,1 тисячі жінок загинули минулого року внаслідок так званих убивств честі.

Новини на цю ж тему