Вчені знайшли останки предка "хоббіта"

Image caption "Хоббіти" дрібніли через брак ресурсів

В Індонезії вчені знайшли рештки одного дорослого і двох дітей віком 700 тисяч років, які, як вони вважають, належали предку людини флореської, яку археологи назвали "хоббітом" через маленький зріст.

За однією з теорій, предок "хоббіта" мав "нормальний" зріст, близький до сьогоднішнього середнього зросту людини. Однак незабаром після того, як вони заселили індонезійський острів Флорес близько мільйона років тому, первісні люди почали дрібніти.

Копирайт изображения DR GERRIT VAN DEN BERGH UNIVERSITY OF WOLLONGONG

Вчені вважають, що люди виду Homo Erectus, які заселили острів, почали швидко втрачати зріст через обмежену кількість ресурсів на острові. Судячи зі знайдених останків, процес зменшення йшов набагато швидше, ніж дослідники вважали раніше.

Так, розмір знайдених щелеп і зубів набагато менші, хоча вони явно належали дорослим особинам. Це змусило вчених припустити, що до розміру "хоббіта" його предок наблизився всього за 300 тис. років.

Копирайт изображения KINEZ RIZA

У 2003 році на індонезійському острові Флорес знайшли кістки крихітної загадкової істоти з коліна гомінін (людина на ранній стадії розвитку).

Йому дали наукова назва Homo floresiensis або "Людина флореська".

Питання про те, чи є ця істота якимсь окремим біологічним видом, залишається серйозним предметом дискусій серед палеонтологів.

Швидше за все, "хоббіти" населяли острів Флорес протягом 100 тисяч років і назавжди зникли приблизно 15-18 тисяч років тому.

Новини на цю ж тему