Марш рівності: 1,5 тис. учасників, 7 тис. правоохоронців, 57 затриманих

Копирайт изображения www.npu.gov.ua

У "Марші рівності" взяли участь 1,5 тис. осіб, яких охороняли майже 7 тис. правоохоронців, - заявила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

"У марші взяли участь близько 1,5 тис. учасників, було залучено близько 5,5 тис. поліцейських і 1,2 тис. бійців Нацгвардії", - повідомила голова Нацполіції.

Вона також повідомила, що поліція затримала 57 осіб, що були "провокаційно" налаштовані до учасників ходи. Щодо 10 із них складно протоколи про адміністративне порушення. Частину затриманих, із якими було "проведено роз'яснювальну роботу", за словами пані Деканоідзе, вже відпустили.

Копирайт изображения www.npu.gov.ua
Image caption На кожного учасника ходи припадало щонайменше 4 правоохоронці

12 червня у Києві пройшов "Марш рівності" - хода на захист прав людини, зокрема права на мирні зібрання, а також проти дискримінації представників ЛГБТ-спільноти.

У ході взяли участь до тисячі учасників, серед яких були і українські депутати, і представники дипломатичних місій.

Марш почався о 10-00 біля центрального корпусу Національного університету ім.Шевченка, і пройшов центральними вулицями міста.

Перед початком руху колони правоохоронці відтіснили за периметр проведення акції кількох осіб, які з плакатами протестували проти проведення заходу.

Минулого року під час проведення "Маршу миру" постраждало дев'ятеро міліціонерів, щонайменше десять учасників маршу, а також кілька противників акції.

Сутички сталися між міліцією, що охороняла акцію, і десятками агресивно налаштованих людей, які кидали в учасників маршу петарди і димові шашки.

Новини на цю ж тему