РПЦ розкритикувала прохання Ради про автокефальну церкву

Раніше про необхідність української автокефалії з Вселенським Патріархом говорив Петро Порошенко
Підпис до фото,

Раніше про необхідність української автокефалії з Вселенським Патріархом говорив Петро Порошенко

Російська православна церква розкритикувала звернення українського парламенту до патріарха Константинопольського Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській православній церкві.

За словами речника РПЦ Володимира Легойди, своїм рішенням депутати продемонстрували бажання позбавити Українську православну церкву "миротворчої ролі".

"Ними рухає зовсім не прагнення подолати розкол, не піклування про світ серед релігійних громад цієї країни, а бажання зробити Українську православну церкву заручником великої недалекоглядної політики, позбавити тієї неупередженої миротворчої ролі, яку вона відіграє в умовах цивільних негараздів", - заявив Легойда.

На думку представника РПЦ, "замість того, щоб займатися своєю прямою роботою - ухваленням законів, що забезпечують захист гідності українців і зміцнення суспільної злагоди, Рада вирішила стати самозваним органом управління міжцерковних стосунків".

Підпис до фото,

Священик під час Євромайдану

Верховна Рада затвердила звернення до патріарха Константинопольського Варфоломія 16 червня. За нього проголосували 245 членів парламенту.

У зверненні депутати просять патріарха скликати під егідою Вселенського патріархату Всеукраїнський об'єднавчий собор, який би "об'єднав українське православ'я".

Депутати також попросили патріарха Варфоломія скасувати Томос (указ) 1686 року про приєднання Київської митрополії Константинопольського патріархату до Московського патріархату.

Своє звернення, серед іншого, депутати аргументували підтримкою, яку патріарх Московський і всієї Русі Кирило нібито висловлював щодо анексії Криму та проросійського руху на сході України.

Підпис до фото,

Українська православна церква Київського патріархату не визнана православними церквами світу

Отець Євстратій, речник УПЦ КП, сказав BBC Україна: "Звернення Верховної Ради чітко наводить історичні та канонічні підстави надання автокефалії, вказує на історичні прецеденти, спираючись на які Патріарх Варфоломій може видати Томос про визнання автокефалії УПЦ КП".

Він висловив сподівання, що навколо цієї автокефалії може відбутися об'єднання всього українського православ'я.

Зараз Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква представляють значну частину православних вірян України, але вони не визнані православними церквами світу.

Одна з найбільших православних церков України - Українська православна церква - перебуває в підпорядкуванні Російської православної церкви. Її глава митрополит Онуфрій також розкритикував рішення депутатів.