Sinoptik: в Україні багато гуртів, що можуть грати в Європі

Копирайт изображения Tementiy Pronov Slippy Inc
2016 рік видається дуже вдалим для українського рок-гурту Sinoptik.

Переїхавши із Донецька до Києва, тріо записало свій другий повноцінний альбом під назвою Interplanet Overdrive, який гарно сприйняли оглядачі та слухачі.

Потому була перемога на світовому конкурсі альтернативної музики The Global Battle Of The Bands, яка змусила говорити про гурт не лише тих, хто цікавить музикою.

І як кульмінація - виступ перед багатотисячною аудиторією на НСК "Олімпійський" минулої суботи, на розігріві "Океану Ельзи".

Утім грати на розігріві - нехай і в найпопулярнішого гурту України - це точно не межа для нових зірок української альтернативної сцени.

Фронтмен Дмитро Афанасьєв-Гладких не надто охоче розповідає про плани щодо майбутнього своєї команди, хоча деякими думками щодо музики і свого місця у ній він все ж поділився із ВВС Україна.

ВВС Україна: У суботу ви вперше відіграли на стадіоні. Які враження?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Незвично грати для такої кількості людей. Тим більше, коли розумієш, що велика частина вперше чує таку музику наживо.

ВВС Україна: Чим це принципово відрізняється від клубних концертів?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Особливо нічим, окрім того, що на твій концерт у клубі приходять люди, які хоча би раз чули твій матеріал.

Копирайт изображения Tementiy Pronov Slippy Inc

ВВС Україна: Як, за власними враженнями, вас сприйняла аудиторія Океану Ельзи? Чи очікуєте ви, що тепер і на ваші сольні концерти приходитимуть більше людей?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Важко сказати, особисто мені завжди мало. Я ненаситна особистість, тому однозначно сказати, сприйняли вони нас чи ні, дуже складно. Радує те, що слухали уважно, і після кожної пісні я чув оплески. А що стосується сольних концертів, ми завжди чекаємо більше людей на наших виступах. Ми ж все для цього намагаємося робити.

ВВС Україна: Музика, яку ви граєте, поки що - не найпопулярніша в українському медіапросторі. Ви орієнтуєтеся на Захід, де вона справді затребувана, чи все ж вірите, що попсові "формати" скоро відійдуть у минуле?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Я все таки вірю у те, що на кожен продукт є свій покупець. Не хочу розділяти публіку на ваших і наших. Але мені все ж хотілося б бачити таку ж кількість публіки на концертах, скажімо, гурту Jinjer, скільки було на концерті ОЕ. Це б однозначно вказувало на існування вибору, свободи слова та загальної музичної освіченості громадян нашої країни. Я дуже люблю українську кухню, але мені деколи не вистачає індійських або китайських ресторанів. А ось суші вже дістали, якщо чесно!

ВВС Україна: Після перемоги на GBOB кількість запрошень від українських фестивалів побільшала. Чи охоче ви їх приймаєте? Взагалі, із власного досвіду, як оцінюєте ставлення організаторів в Україні до молодих гуртів?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Так, збільшилася! Ми з радістю ведемо переговори з усіма, кому цікава, перш за все, музика гурту SINOPTIK, адже ми після перемоги не стали краще грати або співати. Це була і залишається та сама група, що і до GBOB. Бо дуже часто організаторів цікавлять регалії та титули артистів, а не сам матеріал.

Копирайт изображения Tementiy Pronov Slippy Inc

У нашій країні дуже багато молодих груп, які з радістю могли б представляти Україну в Європі або хоча б грати на фестах нашої країни, але через те, що вони не "кидають понтів", їх ніхто не хоче помічати. Сумно, що у нас досі існує поняття "кидання понтів".

ВВС Україна: Ви вже мали нагоду виступити за кордоном. Там ситуація така ж, чи ставляться інакше?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Українська аудиторія нічим не відрізняється від будь-якої іншої. ЗМІ і медіа диктують, що і кого слухати у будь-якій країні. Просто у нашій країні на шпальтах ЗМІ, як і після розпаду "совка", маленький вибір - те, що легко продається і на чому швидше можна заробити. Лише найбільш вживане. А решта гниє у підвалах.

ВВС Україна: ДахаБраха, Stoned Jesus - є вже кілька випадків, коли інтерес до українських музикантів в Україні зростає після успіху за кордоном. Чому, на вашу думку, українська аудиторія наразі не здатна самостійно сформувати смак?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Не можу сказати, що Даха Браха і Stoned Jesus дуже популярні в Україні. Так, у них є певний успіх після Європи і Америки. Але я думаю, що вони заслуговують на більше. А в Європі у них все нормально, тому що вони грають цікаву музику і людям там, напевно, цікаве щось нове і незвичайне.

Тому це відбувається через безліч чинників. У нас то і країна переживає не найкращі моменти.

ВВС Україна: В Україні останнім часом можна спостерігати певне протиставлення Сходу і Заходу. Ви - гурт із Донецька, що переїхав до Києва. Чи відчуваєте щось подібне?

Копирайт изображения Tementiy Pronov Slippy Inc

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Відповім особисто за себе. Я дуже вдячний справжнім киянам за їхню гостинність, насправді. У нас просто шикарна аудиторія, яка любить нашу музику. У нас з'явилося багато чудових знайомих і друзів, які нам допомагають, і ми намагаємося їм віддячувати. І таких, чудових людей - більшість.

Звичайно ж інколи доводиться стикатися і з негативом. Але тільки у якихось побутових ситуаціях. Наприклад, у мене донецькі номери на машині, і це часто спричиняє неадекватну реакцію інших водіїв на дорозі або в місцях для паркування.

Поліція теж демонструє посилений інтерес після надання паспорта. Перевіряють машину на предмет зброї і таке інше. На кордоні ми вже звикли до нестандартних запитань про знайомства на нашій малій батьківщині.

Було дуже складно зняти квартиру через "прописки", але врешті доля нам подарувала дуже хороших людей, які не ділять нікого за якимись ознаками.

ВВС Україна: Ви підтримуєте стосунки із колегами з Донбасу? У якому стані зараз там культурне життя?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Так, у нас залишилися друзі у Донецьку, які з усіх сил намагаються втримати колишній рок-н-рольний дух міста. Зараз їм дуже нелегко у цьому сенсі, за що вони заслуговують на нашу повагу.

ВВС Україна: Вашу творчість, особливо після останнього альбому, характеризують як психоделічний рок. Вас влаштовує цей шаблон? Чи маєте власну характеристику того, що робите?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Чому б ні? Якщо людям так простіше розуміти нас, то нехай буде так. Хоча я не є прихильником шаблонів у музиці.

Копирайт изображения Tementiy Pronov Slippy Inc

ВВС Україна: Як ви уявляєте свого слухача? Ви взагалі уявляєте його, коли створюєте пісні?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Наш слухач - це дуже чесна особистість, яка не є жертвою телебачення та іншої нісенітниці. Особистість, що спрямувала свій розум на пошуки чогось нового і незбагненного. Люди, які завжди молоді душею. Люди, які вміють слухати і чути.

ВВС Україна: Досягши певного рівня, важливо відповідати йому. Що ви плануєте робити, аби прориватися далі?

Дмитро Афанасьєв-Гладких: Ми не будуємо планів, ми ставимо перед собою певні цілі і намагаємося з усіх сил досягати їх. А ви нам у цьому допомагаєте. За що вам велике спасибі.

Новини на цю ж тему