Пам’ятник Щорсу в Києві планують знести до 24 серпня

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Активісти передумали у четвер, 30 червня, зносити пам’ятник Миколі Щорсу в центрі Києва. Про це повідомив кореспондент ВВС Україна.

Біля пам’ятника, висота якого 14 метрів, зібралися десятки активістів, журналістів і кілька сотень поліцейських, які взяли монумент в кільце.

Ініціатор акції - лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський заявив, що київська міська влада відмовляла його від знесення, йому пообіцяли, що пам'ятник заберуть і перенесуть до музею тоталітарного мистецтва до 24 серпня.

"Такий варіант нас влаштовує, але якщо цього не буде зроблене до 24 серпня, то я попередив, ми будемо атакувати його, можливо навіть 24 серпня. Є багато засобів, як нам його валити, не попереджаючи міську адміністрацію", - заявив пан Коханівський.

Активісти сперечались між собою. Поруч зібралася також невелика група людей, які захищають монумент.

У КМДА попереджали активістів ОУН, що самостійне знесення ними монумента буде вважатися вандалізмом.

Кравчук як модель

Пам’ятник радянському військовому діячеві Миколі Щорсу розташований на перетині Бульвару Шевченка та вулиці Петлюри, що у центральній частині Києва.

Цей бронзовий монумент звели у 1954 році. Перший президент України Леонід Кравчук стверджує, що у студентські роки позував для цього пам’ятника.

Необхідність демонтажу Щорса час від часу обговорювалася ЗМІ та активістами.

Протягом останніх років активісти кілька разів обливали постамент фарбою, відбивали з нього літери. У 2010 році активісти партії "Братство" написали на постаменті слова "Євген Коновалець" та заявили, що таким чином встановили у центрі Києва пам’ятник першому провіднику ОУН.

Минулого року київську вулицю Щорса перейменували на Євгена Коновальця.

Новини на цю ж тему