Історичне непорозуміння - українські соцмережі про рішення Сейму

Львів Копирайт изображения UNIAN
Image caption У такий спосіб українці дякували полякам за підтримку біля Генконсульства Польщі у Львові у 2014

Ганьба, істерія, невігластво - українські соцмережі вибухнули обурливими дописами з приводу рішення Сейму Польщі, який визнав Волинську трагедію геноцидом.

ВВС Україна зібрала деякі із коментарів.

"Ухвала польського Сейму про Волинь: це не історичне рішення, а історичне непорозуміння", - вважає голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

В іншому дописі пан В'ятрович зазначив: "Політичне рішення про геноцид поляків є висловом жалю не за загиблими людьми, а за втраченими територіями".

"Докладна праця істориків, в тому числі і з нововідкритими в Україні архівними матеріалами, з кожним разом лише доводитиме абсурдність цього політичного рішення зокрема і писання історії в парламентах загалом", - додав він.

"Цей документ - не поминальний. Це - маніфест. Антиукраїнська істерія в сеймі Польщі в час російської війни пояснень немає. Злоба. Невігластво. Вибірковість. Присуд без суду. Монополія на правду. Розмови про діалог без бажання розмови, - написав дипломат Данило Лубківський. - Але хочеться вірити, що надія є. Бо в Польщі є багато мудрих людей, які розуміють всю примітивність цього стану".

"Жахлива політична ухвала польського сейму не відображає історичного ходу історії, - написав начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко. - Це однозначно ганьба".

Копирайт изображения AFP
Image caption УПА - одна із найсуперечливіших тем у відносинах між двома країнами

"Щойно польський журналіст пожартував у приватній бесіді: "Сьогодні сейм зробив все, щоби в недалекому майбутньому бундестаг прийняв резолюцію про геноцид німців 41-45 років на території Росії, а може навіть і Польщі", - розповів Олег Ущенко.

"Завжди простіше звинувачувати слабшого за себе. До Німеччини у них претензій немає. Ось і показали поляки своє справжнє обличчя. Прикро", - написала Валентина Гончар.

"Я так зрозумів, що польська влада вирішила Польщу назад у минуле повернути, а не приймати рішення, які впливають на розвиток країни", - припустив Вадим Потомський.

"Трагічна загибель польського керівництва у 2010 році під Смоленськом призвела до приходу до влади інших політиків, які свідомо чи несвідомо добре працюють у вигідному для Росії напрямку і в потрібний час!" - висловилася Ольга Василюк.

Копирайт изображения EPA
Image caption Президент Порошенко нещодавно поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві

"Ми чекаємо від поляків порозуміння, а вони нам ніж у спину", - одна з тез Юрія Сидоренка.

"Вини українських істориків нема. Але є питання до української дипломатії і президента, який чомусь в односторонньому порядку став на коліна. Потрібна відповідь ВР. Ми ж не можемо постійно сповідувати меншовартісність. Пацифікація теж була геноцидом", - прокоментувала Зоряна Яницька.

"Що прикро - нам доведеться відповідати постановою про геноцид українців", - вважає керівник політологічних та гуманітарних програм у Центр суспільного розвитку "Інтер-Акція" Валерій Фісун.

"Що робити? Просто прийняти резолюцію ВРУ про вшанування українських жертв геноцидів, етноцидів та депортацій з часів збройної окупації українських земель з 1918 року", - написав Микола Ляхович.

Новини на цю ж тему