Аварія MH370: літак могли спрямувати у воду, каже експерт

уламок Копирайт изображения Reuters
Image caption У липні 2015 року на французькому острові Реюньйон знайшли частину крила літака рейсу MH370

Літак, який летів рейсом MH370 і зник у березні 2014 року, могли зумисне спрямувати в воду - таку думку висловив провідний розслідувач авіакатастроф.

В інтерв'ю австралійській програмі новин 60 Minutes Ларрі Венс заявив, що сліди на знайденій частині крила вказують на контрольоване приводнення.

Літак, що летів із Куала-Лумпур у Пекін, зник у березні 2014 року. Усіх 239 людей, які були на борту, вважають зниклими безвісти.

Рік тому на острові Реюньйон в Індійському океані знайшли уламок літака.

Представники офіційного слідства заявляли, що розслідують, чи перебувало судно під контролем пілота в останні моменти польоту.

Уламки шукають на території площею близько 2 тис. км на захід від Австралії. Цю зону визначили, виходячи з того, що судно летіло на автопілоті, відхилившись від курсу.

Але якщо літак перебував під контролем у момент аварії, уламки можуть бути за межами цієї зони, сказав журналістам пан Венс, який координує пошукову операцію.

Копирайт изображения AFP

Ларрі Венс - колишній головний слідчий Ради безпеки канадської авіації. Він очолював близько 200 розслідувань авіакатастроф.

Зокрема, він був головним автором доповіді про катастрофу літака SwissAir 1998 року неподалік від узбережжя Канади, у якій загинули 229 людей.

Від удару об воду літак розбився на понад два мільйони шматочків.

Пан Венс сказав 60 Minutes, що відсутність таких уламків - це одне зі свідчень на користь версії про контрольоване приводнення.

"Хтось керував літаком наприкінці польоту", - сказав він.

"Хтось скерував його у воду. Альтернативних теорій, які можна було би простежити, немає", - додав пан Венс.

Попри інтенсивні пошуки у південній частині Індійського океану, слідів літака знайти не вдавалося - поки на Реюньйоні не знайшли частину крила, що називається флаперон.

Новини на цю ж тему