Фільм від України на Оскар обиратиме новий комітет

оскар Копирайт изображения AFP

Американська кіноакадемія схвалила український Оскарівський комітет, надавши йому право висувати від країни фільм на премію "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Про це повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

Академія надіслала лист, яким підтверджує повноваження комітету.

Комітет приймає заявки до 29 серпня і вже 9 вересня обіцяє оголосити номінанта від України на премію "Оскар".

Оскарівський комітет реформували після скандалу з висуненням номінанта на премію Американської кіноакадемії у 2014 році. Тоді відправили історичну драму "Поводир" попри протести представників фільму "Плем'я".

Минулого року Україна не висувала претендента на Оскар через суперечки довкола комітету.

Новий комітет працюватиме та обиратиме фільми згідно з затвердженим регламентом, який підписали Національна спілка кінематографістів України, Асоціація продюсерів України та Державне агентство з питань кіно.

Ці три кіноорганізації опікувались створенням нового комітету. Старий комітет працював під егідою Асоціації продюсерів із 2006 року, а до цього фільми відправляло міністерство культури.

До нового комітету увійшли гендиректор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі, режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Кіра Муратова, Сергій Лозниця, Дмитро Томашпольський, Марина Врода, Андрій Дончик, а також сім кінокритиків.

Членів комітету обрала з-поміж себе громадська рада комітету, до якої увійшли українські кінематографісти.

Очолив комітет - кінознавець Алік Шпилюк.

Він розповів ВВС Україна, що відбір номінантів на Оскар буде "абсолютно прозорим".

"Я сподіваюсь, що цього року кіноспільнота, і взагалі українська громадськість це побачить", - сказав пан Шпилюк.

Як сказано в регламенті, члени комітету голосуватимуть за кожен запропонований фільм і також враховуватимуть перемогу чи участь стрічки у фестивалі класу А, а також рецензії в одному з професійних міжнародних кіновидань.

За словами Аліка Шпілюка, новий оскарівський комітет з'явився в Україні ще минулого року, однак "через конфлікти між кінематографічними організаціями" його не визнавала Американська кіноакадемія.

"Цей конфлікт вже владнано і оскільки його немає - Американська кіноакадемія визнала повноваження Українського оскарівського комітету", - розповів пан Шпилюк.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що визнання Оскарівського комітету "повертає Україну до участі у боротьбі за найпрестижнішу кінонагороду", повідомляє Держкіно у Facebook.

Новини на цю ж тему