Дружка напрокат

Копирайт изображения JEN GLANTZ
Image caption Джен Ґланц – професійна дружка

Уявіть свої весільні фотографії, де на почесному місці поруч з вами – незнайомка. Не непрошена гостя, не нова приятелька вашого друга, яку вам ще не встигли представити, – ні, це професійна працівниця, що отримала гроші за свої послуги. Дружка напрокат.

Більшості жінок надзвичайно складно дається рішення про те, кого запросити дружкою на своє весілля.

Перебрати подумки всіх подруг та родичок, нікого не образити, ще й заручитися сумлінною допомогою у підготовці до весілля і веселою компанією на час свята – усе це майже нереально.

Коли я планувала своє весілля, це рішення забрало у мене кілька тижнів. Та що мені не спало на думку, то це запросити професійну дружку.

Втім, уже тоді це було цілком можливо. Наприклад, 28-річна мешканка Нью-Йорка Джен Ґланц уже два роки працює професійною дружкою.

Ідея започаткувати веб-сторінку "Дружка напрокат" прийшла до неї випадково, коли вона ще працювала копірайтером у невеличкій молодій компанії в галузі новітніх технологій.

Одного вечора вона повернулась додому і розповіла сусідці по квартирі, що за той день її двічі запросили бути дружкою. "Ти стаєш професіоналкою!" – пожартувала сусідка.

Копирайт изображения JAN GLANTZ
Image caption За кар’єру професійної дружки Джен назбирала кілька вечірніх суконь

"І тут я прозріла!" – пригадує Джен. Вона розмістила рекламу на сайті оголошень Craigslist – і отримала феноменальну кількість відгуків.

"Це було неймовірно! Я зрозуміла, що стала на правильний шлях", – каже вона. У червні 2014 р. вона започаткувала свій вебсайт – і почалася нова ера, коли кожна наречена може винайняти собі дружку.

До кольору, до вибору

Її послуги можна замовити у різній комплектації. За суму від 300 доларів, вона пропонує пакет "Віртуальна дружка": індивідуальні телефонні консультації, через які вона допомагає нареченій "скласти перелік усього, що треба зробити до весілля, програму та бюджет святкування".

До цього пакета входить певна кількість телефонних розмов, але Джен готова надати пораду і в інший час, через короткі повідомлення або електронну пошту.

Є й інші пакети, призначені як для наречених, так і для дружок, що потребують допомоги.

Кульмінацією є послуга "Дружка поруч", оцінена у 1000 доларів і вище. Обираючи її, наречена по суті платить незнайомці, щоб та була поруч впродовж підготовки і в день весілля, включно зі спілкуванням з гостями та позуванням на фото.

Є деякі додаткові витрати, які має врахувати наречена – наприклад, транспорт для Джен і сукня, яку вона вдягне (і потім лишить собі). Та оскільки весілля нині обходиться в середньому у 26 тисяч доларів, за даними вебсайту Cost of Wedding, додаткові кількасот доларів навряд чи стануть перешкодою для більшості наречених.

Як розповідає Джен, найбільша сума, що вона заробила на одному весіллі, – близько 3000 доларів.

Копирайт изображения JAN GLANTZ
Image caption Джен в одній з тих суконь, що купили їй для роботи

Я спитала подруг і колег, що вони думають про бізнес Джен. Їхні відповіді здивували й повеселили мене.

Одна пригадала кошмарну дружку, яка від самого початку тільки й робила, що створювала проблеми; і під час планування, і на весіллі вона перебирала всю увагу на себе, лишаючи наречену в тіні. Ясно, що такого б не сталося, якби на її місці була професіоналка.

Інша ж моя знайома ледь не розплакалась: як сумно, що у когось немає жодної хорошої подруги, яка б виконала цю роль!

Нема кого попросити?

Джен каже, що працює з різними жінками. Деякі мають по шість дружок і більше; інші ж, звертаючись до неї, зовсім не мають близьких подруг.

"Так буває – люди віддаляються, і у потрібний момент комусь не вистачає дружньої допомоги", – каже вона.

"Я дуже стараюсь бути подругою для всіх моїх клієнток. Моя співпраця з ними триває від трьох місяців до року, і за цей час формуються дружні стосунки".

"Я забезпечую емоційну підтримку тим жінкам, які, можливо, не мають великого кола друзів – тих, хто допоміг би підготуватись до цього найважливішого дня і пережити неуникний стрес". Якщо ви хоч колись брали участь у підготовці весілля, то не маєте сумнівів: це величезний стрес. Виникає питання: чи Джен не втомлюється, одночасно плануючи кілька весіль?

Так, часом це дуже виснажує, визнає вона.

Копирайт изображения JAN GLANTZ

"У мене від п’яти до п’ятнадцяти клієнток у кожен окремий період часу. Я люблю свою роботу всім серцем, але вона дуже й дуже непроста. Підготовка весілля – це не чари, це напружена праця", – каже Джен.

У 2015 р. вона мала понад 40 замовлень. Цього року, в її календарі поки що 25 весіль. Справи йдуть жваво, і часом їй потрібна допомога.

Іноді наречена хоче найняти кількох дружок відразу, або ж на один день припадає кілька весіль. На такі випадки, у Джен є база помічниць.

Нестачі у потенційних помічницях немає: понад 10 тисяч жінок з усього світу висловили бажання працювати разом з нею, заповнивши спеціальну заяву на її сайті.

Секретна справа

У деяких випадках, замовлення послуг Джен ускладнюється однією обставиною – наречена бажає, щоб це лишилося таємницею.

Копирайт изображения JEN GLANZ
Image caption Джен береться за будь-яку роботу, щоб наречена мала бездоганний вигляд на своєму весіллі

З різних причин вона може не хотіти, щоб її родичі, друзі чи навіть наречений знали, що вона винайняла професійну дружку.

Тоді Джен разом з нареченою вигадують історію їхнього знайомства і дружби.

"Я стараюсь обмежитись простим сюжетом, – каже вона. – Та все одно буває непросто, коли гості ставлять надто багато питань".

Поки вона ще жодного разу не попалася на брехні, але була за півкроку від того.

"Якось на вихідних я працювала на двох різних весіллях, з двома різними історіями. Нелегко втримати в пам’яті всі подробиці!" – каже вона.

Її вебсайт рясніє захопленими відгуками. З яких би причин її не наймали, очевидно, що колишні наречені дуже задоволені її роботою.

За її словами, від традиційних агентів з планування весіль її відрізняє одна важлива риса: "Агенти з планування дбають про речі – бенкетну залу, декор, транспорт. Я ж працюю виключно з людьми. Я хочу, щоб мої підопічні виглядали й почувались якнайкраще".

Втім, якщо потрібно, вона береться й за інші завдання. Зрештою, її робота – виконувати будь-які примхи нареченої.

Новини на цю ж тему