40 днів після нападу в Ніцці: іграшки, сльози і страх

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

Переповнені пляжі і ресторани, музика і танці, по Англійській набережній у Ніцці гуляють родини із дітьми - курортний сезон на Лазурному березі Франції у розпалі.

Тут мало що нагадує про жахливу трагедію 14 липня, коли вантажівка, скерована у натовп, забрала життя вісімдесяти шести людей. Десятеро з них - діти.

Вздовж набережної Ніцци лежать квіти, свічки та безліч іграшок у пам'ять про загиблих тут сорок днів тому. Місцевий перукар Морган Брахам каже, що віддав би усе, аби забути той чорний день.

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

"Я не можу забути той біль. Не можу забути людей! Я знав щонайменше двох дітей із тих, що загинули, у той вечір. Буквально за тиждень до теракту я робив зачіску маленькому хлопчику. Він був такий жвавий і непосидючий. Не можу повірити, що його більше немає", - розповідає пан Брахам.

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

У ту саму ніч його близький друг втратив матір і сина. Вони трималися за руки під час святкового салюту з нагоди Дня взяття Бастилії. Так разом і загинули від удару вантажівки. Інший друг хлопця втратив сестру.

Стихійний меморіал

На стихійному меморіалі пам'яті жертв Морган залишив лист з закликом до людей бути добрішими один до одного. Чоловік вірить в те, що одного дня тут створять обеліск чи музей пам'яті, бо наразі іграшки мокнуть під зливою, а особисті речі загиблих розкрадають.

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

"Цей меморіал люди створили самі. Спочатку вони клали іграшки та свічки прямо на тротуарі. Але це заважало пішоходам рухатися, тому волонтери вирішили перенести більшу частину речей у сквер під накриття літньої сцени", - розповідає Морган.

Чоловік був одним із тих, хто облаштовував це місце. Сьогодні кожен може піднятися на сцену та поставити свічку пам'яті. Діти приносять сюди малюнки. Прямо біля сходів хтось поклав дві пальмові гілки - на знак примирення.

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

Буквально за п'ятдесят метрів від цього меморіалу лунає музика, кружляє дитяча карусель. Життя триває. Ілюзію миру і спокою порушують військові з автоматами в руках, що сновигають центром міста.

Туристи про те, що сталося тут сорок днів тому, намагаються не думати, хоча, зізнаються, що іноді стає моторошно.

Копирайт изображения Daryna Kucheruk

"Те що трапилося в Ніцці, могло статися де завгодно, - переконаний Йохан Данджело з Люксембурга. - Я почуваюся тут не в більшій небезпеці, ніж де-інде в світі. Незважаючи на те, що теракт мав місце лише 40 днів тому, ми маємо жити далі! Ми не маємо припиняти танцювати і ходити до клубів. Бо це якраз те, чого добивалися терористи. Чи не так?"

"Я боюся за своє життя, хоч і намагаюся про це не думати. Утім, глибоко в душі я все одно хвилююся, - зізнається француженка Інес Роззетті, яка приїхала в Ніццу відпочивати зі своїм чоловіком і двома синами. - Мої діти абсолютно спокійні. А мені часом буває моторошно".

Новини на цю ж тему