Відділок у Кривому Озері розформують - Деканоїдзе

Копирайт изображения novostin.org

Кривоозерське відділення Врадіївського відділку поліції на Миколаївщині, працівників якого підозрюють у "жорстокому побитті" затриманого, розформують. Про це повідомила голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе.

Пані Деканоїдзе виїхала до Кривого Озера, де 24 серпня помер затриманий 31-річний Олександр Цукерман.

В офісі омбудсмена заявляють, що вбивство затриманого Цукермана поліція намагалася приховати. Там взяли під контроль хід розслідування.

У четвер, 25 серпня, суд обере запобіжний захід для поліцейських.

Що сталося у Кривому Озері

24 серпня на сайті Миколаївської поліції з'явилося повідомлення про "сімейного дебошира", який пограбував і побив таксиста, чинив "протиправні дії відносно домашніх". Поліція виїхала на виклик і спробувала затримати порушника. Він чинив опір.

Те, що відбулося далі, у поліції описали так: "З метою забезпечення публічної безпеки поліцейські застосували заходи фізичного впливу та кайданки. Чоловіку, який продовжував чинити опір, у певну мить стало зле". Медики, яких викликали, засвідчили смерть чоловіка.

Після інциденту майже 200 обурених місцевих мешканців зібралися біля прокуратури та райвідділу поліції. Місцеві ЗМІ повідомляли, що люди кричали, що чоловіка забили до смерті. На опублікованих фото на тілі чоловіка видно сліди сильних побоїв. Він був лише у спідній білизні.

Копирайт изображения novostin.org
Image caption Затриманих поліцейських виводили під охороною

Поліцейських, учасників інциденту, відсторонили від роботи, а потім затримали. Коли їх під охороною виводили до автозаку, люди стояли живим коридором і намагалися вдарити затриманих, кричали на них "вбивці". Відео, як люди розхитують автозак і намагаються вчинити самосуд над поліцейськими оприлюднило місцеве видання " Новости-N". Лунали заклики про штурм і " другу Врадіївку".

Стріляли у чоловіка в кайданках

Інцидент у Кривому Озері набув розголосу у ЗМІ. Щоб уникнути напруження у місті, прокурор Миколаївської області Тарас Дунас направив до Кривого Озера слідчу групу. Відкрили кримінальне провадження про "перевищення службових повноважень".

Радник міністра МВС Зорян Шкіряк 25 серпня заявив, що перевищення повноважень таки було. Він не виключив, що одному з поліцейських пред'являть звинувачення у навмисному вбивстві.

Тіло чоловіка направили на експертизу до Миколаєва, щоби встановити реальну причину смерті.

Копирайт изображения mk.npu.gov.ua
Image caption Прокуратура Миколаївської області

"Експертиза встановила, що крім побоїв, поліцейський стріляв по закутому в кайданки з травматичного пістолета. Сьогодні - суд з питання арешту", - повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко приніс свої співчуття рідним і близьким загиблого Олександра Цукермана і повідомив, що держава "зобов'язана виплатити компенсацію його сім'ї в разі обвинувального вироку суду щодо поліцейського".

Покривати не будемо

Тестом на адекватність поліції називає події у Кривому Озері депутат і член колегії МВС Мустафа Найєм. "Великі реформи не варті нічого, якщо такі випадки не будуть розслідувані, жорстко, на всіх рівнях", - каже депутат.

На його думку, крім учасників інциденту відповідальність має нести і обласне та районне керівництво поліції, важливо розуміти на якому рівні була спроба приховати дії поліції.

Хатія Деканоїдзе розповіла, що очікує на результати службового розслідування і запевнила - ніхто не буде покривати винних.

"Покарати винних – спільна позиція Нацполіції, Генпрокуратури та Міністерства внутрішніх справ України", - заявила пані Деканоїдзе, яка взяла на особистий контроль хід службового розслідування.

Новини на цю ж тему