Ромські активісти: на Одещині розпалюють етнічну ворожнечу

Лощинівка Копирайт изображения UNIAN
Image caption В суботу ввечері жителі Лощинівки понівечили кілька ромських хат

Ромські організації звинувачують владу на Одещині, де відбулися антиромські погроми, в бездіяльності й розпалюванні міжетнічної ворожнечі.

Жителі Лощинівки Ізмаїльського району, де минулого тижня знайшли понівечене тіло 9-річної дівчинки, домоглися від влади, щоби вона виселила з села всіх ромів.

Перед цим селяни розтрощили кілька порожніх помешкань, у яких жили роми.

У вбивстві підозрюють 21-річного представника цієї етнічної громади. Його затримали, і в понеділок суд має обрати йому запобіжний захід. Сам він заперечує причетність до злочину.

Голова Ізмаїльської райдержадміністрації сказала журналістам, що роми погодилися виїхати з села, оскільки самі розуміють небезпеку ситуації.

"Міжрасова ворожнеча"

На думку ромських активістів, "бездіяльність влади та поліції Ізмаїльського району призвели до ситуації, яка формує негативне ставлення до представників ромської нацменшини з боку українського суспільства, призводить до расової, міжетнічної ворожнечі".

У заяві, поширеній через Facebook Коаліцією ромських неурядових організацій, сказано, що в Лощинівці живуть близько десяти ромських сімей, яких "примушують стати безхатченками".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Раніше поліція повідомляла, що порушила справу за пошкодження майна

Автори заяви також наголошують, що провину підозрюваного недоведено і сам чоловік заперечує свою вину.

"На переконання учасників Коаліції ромських неурядових організацій України, вищенаведені події та факти свідчать про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, дискримінацію за національною ознакою та приниження людської гідності", - сказано в документі.

"Неможливо допустити, щоб у даній ситуації вороже ставлення групи людей до однієї особи спроектувало ненависть на всю ромську громаду, а антиромські настрої поширювалися й далі, підсилюючи хвилю агресії та міжрасової ворожнечі", - пишуть автори заяви.

Вони просять міністра внутрішніх справ Арсена Авакова відкрити кримінальне провадження щодо голови Ліщинівської сільради і провести службове розслідування стосовно поліціантів, які мають охороняти порядок у Ізмаїльському районі.

Вантажівка

У неділю жителі Лощинівки провели схід села, на якому попросили владу "допомогти вирішити питання з виселенням мешканців ромської національності", кажуть в одеській поліції.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Рішення виселити ромів прийняли на сход села в неділю
Копирайт изображения UNIAN
Image caption На місці чергувала поліція

На зібранні, крім селян, були присутні представники влади району, сільський голова, керівництво місцевої і обласної поліції - загалом 150 осіб.

Представники влади пообіцяли відреагувати на звернення мешканців села.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption До села пригнали вантажівку для речей ромів

Як повідомляють одеські ЗМІ, у понеділок місцева влада організувала в селі вантажівку, щоби роми пакували туди свої речі. Однак охочих робити цього не знайшлося - роми покинули село.

Новини на цю ж тему