Вбивство на Одещині: підозрюваного рома затримали на два місяці

Копирайт изображения unian

Чоловіка, якого підозрюють у вбивстві дитини у селі Лощинівка, залишили в СІЗО на два місяці без права застави. Таке рішення ухвалив суд в Ізмаїлі, повідомила позаштатний кореспондент ВВС Україна.

У селі Лощинівка Ізмаїльського району минулого тижня знайшли понівечене тіло 9-річної дівчинки. У вбивстві підозрюють 21-річного представника громади ромів. Він заперечує причетність до злочину.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption В суботу ввечері жителі Лощинівки понівечили кілька ромських хат

Селяни розтрощили кілька порожніх помешкань, у яких жили роми, і домоглися, щоб їх виселили з села.

Голова Ізмаїльської райдержадміністрації сказала журналістам, що роми погодилися виїхати, оскільки самі розуміють небезпеку ситуації.

Ромські організації звинувачують владу на Одещині в бездіяльності й розпалюванні міжетнічної ворожнечі.

"Міжрасова ворожнеча"

На думку ромських активістів, "бездіяльність влади та поліції Ізмаїльського району призвели до ситуації, яка формує негативне ставлення до представників ромської нацменшини з боку українського суспільства, призводить до расової, міжетнічної ворожнечі".

У заяві, поширеній через Facebook Коаліцією ромських неурядових організацій, сказано, що в Лощинівці живуть близько десяти ромських сімей, яких "примушують стати безхатченками".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Раніше поліція повідомляла, що порушила справу за пошкодження майна

Автори заяви наголошують, що провину підозрюваного не довели, а сам чоловік заперечує свою вину.

"На переконання учасників Коаліції ромських неурядових організацій України, вищенаведені події та факти свідчать про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, дискримінацію за національною ознакою та приниження людської гідності", - сказано в документі.

"Неможливо допустити, щоб у даній ситуації вороже ставлення групи людей до однієї особи спроектувало ненависть на всю ромську громаду, а антиромські настрої поширювалися й далі, підсилюючи хвилю агресії та міжрасової ворожнечі", - пишуть автори заяви.

Вони просять міністра внутрішніх справ Арсена Авакова відкрити кримінальне провадження щодо голови Ліщинівської сільради і провести службове розслідування щодо поліціантів, які мають охороняти порядок у Ізмаїльському районі.

Вантажівка

У неділю жителі Лощинівки на зібранні попросили владу "допомогти вирішити питання з виселенням мешканців ромської національності", кажуть в одеській поліції.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Рішення виселити ромів прийняли на сход села в неділю
Копирайт изображения UNIAN
Image caption На місці чергувала поліція

На зібранні були присутні представники влади району, сільський голова, керівництво місцевої і обласної поліції - загалом 150 осіб.

Представники влади тоді пообіцяли відреагувати на звернення мешканців села.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption До села пригнали вантажівку для речей ромів

Як повідомляють одеські ЗМІ, у понеділок місцева влада організувала в селі вантажівку, щоби роми пакували туди свої речі. Однак охочих робити цього не знайшлося - роми покинули село.

Новини на цю ж тему