У Кале вимагають закрити табір для біженців

протест водії в франції проти біженців Копирайт изображения PA

У понеділок у Франції шофери-далекобійники і фермери почали блокувати рух на головній магістралі, що веде до міста Кале. Там на околицях знаходиться табір для біженців "Джунглі".

До акції, що вимагає закриття табору, долучилися власники місцевих магазинів, працівники порту, а також профспілки.

Протестувальники організували "живий ланцюг" через шосе, що веде до Євротунелю і порту Кале, звідки йдуть пороми до Британії.

Сотні людей з плакатами, що закликають закрити табір для біженців, зібралися на під'їздах до Євротунелю і портового терміналу.

Копирайт изображения Reuters

Табір, за словами учасників протесту, заважає нормальному життю міста.

Водії вантажівок заявляють, що дедалі частіше організовані банди й окремі мігранти намагаються залізти в автофургони і нелегально пробратися до Британії.

Фермери страждають від того, що частина врожаю знищується через постійне збільшення площі табору, де близько 7 000 людей з Судану, Сирії, Еритреї та інших країн живуть в жахливих умовах.

Кореспондент BBC Річард Галпін передає з місця подій, що один біженець з Судану сказав, що йому шкода, що місцеві сприймають цей табір саме так, оскільки все, що потрібно біженцям - це жити в мирі і спокої після втечі зі своєї країни.

Однак останнім часом стали надходити повідомлення про те, що злочинні групи виробили нову тактику переправлення біженців в Британію.

Британська газета Mail On Sunday описала випадок, коли в машину з її журналістами навмисно кинули колоду, щоб спричинити аварію і відвернути увагу від того, як мігранти будуть залазити в кузов вантажівки.

Копирайт изображения Reuters

У серпні на BBC показали кадри, на яких контрабандисти спеціально блокують шосе поваленим деревом, а потім загрожують автомобілістам. Представник найбільшої у Франції профспілки вантажних автоперевезень FNTR Жан-П'єр Девін сказав в інтерв'ю BBC, що протестувальники хочуть показати своє невдоволення ситуацією і вимагають закриття табору.

Минулого четверга мер Кале Наташа Бушар попередила, що блокада під'їздів до Кале призведе до хаосу серед британських туристів.

Виконавчий директор Асоціації вантажоперевезень Річард Бернетт заявив, що машини, що їдуть з Британії до Франції, фактично не зможуть покинути порт, оскільки виїзд на шосе A16 буде заблокований.

Копирайт изображения AFP

Він зазначив, що недостатньо ресурсів для убезпечення британських водіїв вантажних автомобілів, а також поспівчував протестувальникам, сказавши, що необхідно виробити оптимальний план щодо закриття цього табору.

У лютому 2016 року французька влада зламала південну частину табору, намагаючись скоротити кількість біженців, які мешкають там, проте чисельність табору знову зросла. Тепер демонстранти вимагають закриття і його північної частини.

Багато французьких газет цитують президента Торгової асоціації Кале, який сказав: "Ми не знімемо блокаду з шосе, доки влада не повідомить нам точну дату, коли північна частина "Джунглів" буде повністю знищена".

Новини на цю ж тему