"Українські шерифи" поїдуть на Оскар

Копирайт изображения VFS Films
Image caption Кадр із фільму "Українські шерифи" Романа Бондарчука

Документальний фільм Романа Бондарчука "Українські шерифи" претендуватиме на премію Американської кіноакадемії у категорії Фільм іноземною мовою від України. Про це повідомляє Держкіно у Facebook.

Цей фільм відібрав Український оскарівський комітет.

Комітет розглядав три фільми під час відбору номінанта. Інші два - це художні драми "Гніздо горлиці" режисера Тараса Ткаченка і "Пісня пісень" Єви Нейман.

Короткий список претендентів на Оскар у категорії "Фільм іноземною мовою" та номінантів-фіналістів визначатиме Американська кіноакадемія.

Це вперше від України на нагороду претендуватиме документальний, а не художній фільм.

В "Українських шерифах" йдеться про жителів села Стара Збур'ївка на Херсонщині, які допомагають громаді як правоохоронці.

"Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту", - ось так частина їхньої роботи описана на сайті фестивалю Docudays.

Цей фільм відзначили спеціальним призом журі на Амстердамському фестивалі документальних фільмів IDFA. Окрім того він отримав гран-прі польського кінофестивалю Docs against Gravity.

Копирайт изображения Getty

Цього року номінанта від України обирав новий комітет, який реформували після дискусій з висуненням номінанта у 2014 році. Тоді відправили історичну драму "Поводир", попри протести представників фільму "Плем'я".

Минулого року Україна не висувала претендента на Оскар через суперечки довкола комітету.

До нового комітету увійшли гендиректор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі, режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Кіра Муратова, Сергій Лозниця, Дмитро Томашпольський, Марина Врода, Андрій Дончик, а також сім кінокритиків. Очолив комітет - кінознавець Алік Шпилюк.

Правила відбору та оцінювання кандидатів оприлюднили в регламенті нового комітету, який підписали Національна спілка кінематографістів України, Асоціація продюсерів України та Державне агентство з питань кіно.

Ці три кіноорганізації опікувалися створенням нового комітету. Старий комітет працював під егідою Асоціації продюсерів із 2006 року, а до цього фільми відправляло міністерство культури.

Новини на цю ж тему