У США померла героїня легендарного фото "Поцілунок на Таймс-сквер"

поцілунок на таймс сквер Копирайт изображения AP
Image caption Ця світлина з журналу Life стала у США одним із символів закінчення Другої світової війни

У віці 92 років в США померла Грета Фрідман, зображена на одній з найвідоміших фотографій, зроблених на честь закінчення Другої світової війни. Офіційна назва знімка "День Перемоги над Японією на Таймс-сквер", але його часто називають просто - "Поцілунок".

Знімок зробив фотограф Альфред Ейзенштадт на нью-йоркській площі Таймс-сквер 14 серпня 1945 року у момент, коли стало відомо про капітуляцію Японії. Дівчину в білому халаті медсестри стиснув в обіймах і цілує моряк.

Ейзенштадт пізніше згадував, що всюди в той день на вулицях Нью-Йорка радісні люди обіймали і цілували один одного. Проте, моряк відразу привернув його увагу, оскільки він цілував усіх жінок на своєму шляху.

Знімок, опублікований журналом Life, облетів увесь світ і став одним із найвідоміших в історії фотографії.

Майже півстоліття особи моряка та медсестри, які зображені на світлині, не могли ідентифікувати.

Коли журнал Life у 1980 році дав оголошення про пошук героїв фотографії, відгукнулися три жінки і одинадцять чоловіків. Вважається, що найбільше підстав називати себе моряком з фотографії мав Джордж Мендоса.

Довгий час "дівчиною з фотографії" вважали Едіт Шейн. Аж до своєї смерті у 2010 році вона брала участь в урочистих заходах в якості "тієї самої медсестри з фотографії". Однак сам Ейзенштадт сумнівався в тому, що сфотографував на Таймс-сквер саме пані Шейн.

Грета Фрідман була серед можливих героїнь фотографії ще з 1980 року, але остаточний вердикт винесли лише в 2012 році. Тоді опублікували дослідження Джорджа Галдорізі та Лоренса Верро, які на підставі численних інтерв'ю, опитування свідків й аналізу статури "претенденток" зробили висновок, що медсестра зі світлини - це саме Грета Фрідман, а не Едіт Шейн.

У 1945 році Грета Фрідман, якій на той час був 21 рік, працювала медсестрою. Дізнавшись про закінчення війни, вона вийшла разом з іншими на вулицю, де до неї несподівано підбіг незнайомий моряк, став кружляти, а потім поцілував.

"Я не бачила, як він підійшов, і не встигла зрозуміти, що відбувається, як опинилася в його обіймах", - розповідала Грета Фрідман.

Новини на цю ж тему