Хлопчик у США пропонує свій дім біженцю із Сирії

Алекс Копирайт изображения WHITE HOUSE

Лист шестирічного американського хлопчика Бараку Обамі з пропозицією прийняти в нього вдома сирійського біженця став хітом інтернету.

Алекс із Нью-Йорка написав лист після того, як побачив фото закривавленого і дезорієнтованого Омрана Дакніша, що вразило людей у всьому світі і поширило хвилю обурення війною.

Пан Обама сказав, що лист написала дитина, яка "не навчилася бути цинічною, підозрілою чи переляканою".

Відео шестирічного Алекса здобуло понад 60 000 поширень у мережі Facebook.

"Дорогий президенте Обамо, пам'ятаєте того хлопчика, якого забрала швидка в Сирії? - написав Алекс у листі, опублікованому на веб-сайті Білого дому. - Будь ласка, заберіть його звідти і привезіть до нас додому... Ми будемо чекати на нього з прапорцями, квітами і кульками. Ми йому дамо сім'ю, і він стане нашим братиком".

Копирайт изображения WHITE HOUSE
Image caption Білий дім поширив написане Алексом

Пан Обама процитував слова Алекса на саміті ООН щодо кризи біженців на початку тижня. Після цього Білий дім записав відео, на якому Алекс читає свого листа.

"Ми всі маємо бути більше схожими на Алекса, - написав Барак Обама. - Уявіть, яким був би світ, якби ми були такими, як він. Уявіть лиш, скільки ми би полегшили страждань і врятували життів".

У соцмережах багато людей похвалили підхід президента США, але найбільше захоплювалися саме Алексом.

Копирайт изображения FACEBOOK

"Шестилітка, який має більше людяності, любові та розуміння, ніж більшість дорослих. Хвала його батькам", - написала у Facebook жінка з Техасу.

"Я почула це сьогодні з уст президента, - написала інша. - І навіть із такою підготовкою я плакала, читаючи слова дитини".

"Жоден із цих маленьких чудових хлопчаків, чиїхось синів, не нагадує Skittles", - додала жінка, нагадуючи контроверсійну політичну рекламу кампанії Дональда Трампа, у якій він порівняв сирійських біженців із популярними ласощами.

Президент США закликав промислово розвинуті країни робити більше, щоби допомогти біженцям із Сирії. У серпні Білий дім заявив, що Сполучені Штати прийняли 10 тисяч сирійських біженців.

Наступного року США планують надати притулок ще 110 тисячам біженців, сказав Барак Обама.