Британці "як ніколи залежні" від смартфонів

Копирайт изображения AP

Якщо вам траплялося прокидатися посеред ночі і тягнутися рукою за телефоном, ви не самотні.

За дослідженням компанії Deloitte, мешканці Британії ще ніколи не були настільки "залежними від смартфонів".

Кожен третій дорослий британець перевіряє повідомлення посеред ночі – і визнає, що свариться з партнером через надмірну прив’язаність до телефону.

Причиною такої залежності від електронних пристроїв для багатьох стає "страх пропустити щось важливе", згідно з опитуванням.

"Смартфони дозволяють стежити за тим, де що відбувається, хто що говорить, хто що публікує. Звісно, це можна робити вдень, але смартфони спокушають людей стежити за подіями навіть уночі", – сказав у програмі Today Пол Лі, голова відділу досліджень технологій, медіа та телекомунікацій компанії Deloitte.

Утім, на його думку, таке зловживання "тимчасове" і пояснюється відносною новизною смартфонів.

"Ми ще звикаємо користуватися цим технологічним засобом – згадаймо, смартфонам лише дев’ять років. Коли з’являється щось нове, люди часто приділяють йому забагато уваги", – додав він.

Копирайт изображения AFP

Ключові знахідки дослідження Deloitte

Кожен третій дорослий британець мав суперечки зі своїм партнером через надмірну прив’язаність до смартфону, за даними компанії Deloitte.

Такі суперечки найбільш поширеніші серед людей віком 25-34 роки; з людей, старших за 65 років, через телефони сваряться лише 11%.

Близько 10% респондентів зізналися, що "завжди" або "дуже часто" користуються телефоном під час їжі вдома чи в ресторані. Третина респондентів регулярно користуються цим пристроєм під час зустрічей з друзями та перегляду телепрограм.

Третина дорослих британців – і половина тих, кому від 18 до 24 років, – перевіряють телефони посеред ночі, переважно сервіси миттєвих повідомлень і соцмережі.

За власним зізнанням, кожен десятий власник смартфону тягнеться за ним, щойно прокинеться, а кожен третій – упродовж п’яти хвилин після прокидання.

"Пік популярності"

Копирайт изображения Getty

У шостому щорічному опитуванні користувачів мобільного зв’язку, компанія Deloitte дослідила звички понад 4000 британських споживачів.

Четверо з п’яти дорослих британців, тобто 37 млн осіб, нині мають смартфони; втім, висновки дослідження свідчать, що цей сегмент ринку вже близький до максимальної насиченості.

Приріст нових користувачів уповільнився і за рік між червнем 2015 і червнем 2016 склав лише 7%, порівняно з 9% за попередній річний період.

Згідно з опитуванням, лише 20% дорослих, які користуються звичайними "кнопковими телефонами", заявили, що планують придбати смартфони.

"З нашого дослідження очевидно, що смартфони скоро сягнуть піка популярності", – каже пан Лі.

"З урахуванням насиченості ринку, у наступні дванадцять місяців ми очікуємо лише незначного приросту нових користувачів смартфонів, можливо, не більше 2-4%".

Та хоча виробники деяких інших кишенькових пристроїв насилу вмовляють користувачів замінювати старі моделі новішими, виробникам смартфонів не варто боятися цієї проблеми, стверджує дослідження.

"Смартфонам не загрожує лиха доля планшетів. Ринок оновлених моделей, швидше за все, лишатиметься жвавим. З таким величезним числом користувачів, як зараз, продаж смартфонів у найближчому майбутньому навряд чи зменшиться, а отже, складатиме десятки мільйонів", – підсумовує пан Лі.

Новини на цю ж тему