В Ізраїлі ховають Шимона Переса

Копирайт изображения AP

У Єрусалимі за участі великої кількості іноземних лідерів ховають колишнього ізраїльського керманича Шимона Переса.

Попрощатися з паном Пересом приїхали президент США Барак Обама, палестинський лідер Махмуд Аббас, а також президент України Петро Порошенко.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху у своїй промові назвав пана Переса "великою людиною світу".

Труну пана Переса з військовими почестями ескортували від парламенту в Єрусалимі до національного цвинтаря на Горі Герцля, де він спочиватиме з багатьма іншими колишніми лідерами країни.

Пан Перес переніс інсульт два тижні тому та помер у середу у шпиталі в Тель-Авіві.

Копирайт изображения Reuters

Масштабна підготовча безпекова операція перед похороном вже призвела до "превентивних арештів" кількох людей.

Йорданія та Єгипет – єдині арабські країни, які підписали мирні угоди з Ізраїлем – надіслали своїх офіційних представників на церемонію.

Палестинський лідер Махмуд Аббас відвідає Ізраїль вперше з 2010 року.

Ізраїльські ЗМІ повідомили, що візит відбувається на прохання пана Аббаса.

Як перемовник від Організації визволення Палестини, він був серед підписантів мирних домовленостей в Осло в 1993 році, за які пан Перес отримав Нобелівську премію миру наступного року. Разом із Ясіром Арафатом та Іцхаком Рабином.

Президент США Барак Обама виголосить промову на церемонії, разом із трьома дітьми Шимона Переса та прем’єром і президентом Ізраїлю.

Копирайт изображения Getty

Президент України Петро Порошенко також відвідує похорон.

"Ми прощаємось з добрим другом України. Шимон Перес – видатна постать у глобальному масштабі, адже він завжди докладав максимальних зусиль для підтримки миру та ставив принципи честі та поваги до людської гідності понад усе! Тому це втрата не лише Ізраїлю, але й усього світу", - цитує главу державу його прес-служба.

Від Великої Британії на похорон приїдуть Принц Чарльз, глава МЗС Борис Джонсон та колишній керівник уряду Тоні Блер.

Росію на похороні представить спікер верхньої палати парламенту Валентина Матвієнко.

Похорон пана Переса має стати наймасштабнішим від часу поховання прем’єр-міністра Іцхака Рабина, якого вбив єврейський націоналіст в 1995 році.

Церемонію також відвідують перші особи Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Мексики, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, Іспанії, Швеції, а також керівники ООН та НАТО.

Новини на цю ж тему