До Британії прибула перша група дітей-біженців з Кале

Копирайт изображения PA

Перша група дітей-біженців без супроводу дорослих прибула до Британії з табору мігрантів у французькому Кале.

Вони прибули у країну за прийнятою до імміграційного закону поправкою лорда Дабса. За нею Британія зобов'язалась прийняти у себе дітей, які особливо потребують протекції, таких як дівчатка і діти, молодші 13 років.

Всього до Лондона прибуло 70 хлопчиків і дівчаток, проте їхній приїзд був затьмарений публікаціями деяких британських газет, які зазначили, що деякі молоді люди виглядають старше 18 років.

Зокрема, член парламенту від консервативної партії Девід Девіс запропонував, щоб підліткам провели стоматологічну експертизу, щоб встановити вік. Цей заклик відкинула влада.

Копирайт изображения PA
Image caption Журналісти чекали на прибуття автобуса з дітьми в Кройдоні

Біля місцевого відділення міністерства внутрішніх справ у лондонському районі Кройдон, куди доставили дітей-біженців, спорудили тимчасове загородження, щоб приховати дітей від очей журналістів.

Джерела розповіли ВВС, що від 50 до 70 дітей-біженців відправлять у хостел в англійське графство Девон.

Єпископ Кройдона Джонатан Кларк, який є представником групи захисту дітей-біженців Safe Passage UK, сказав, що діти є не просто дітьми, які хочуть возз'єднатися зі своїми сім'ями, а є найбільш вразливими і їх давно мали перевезти до Британії.

"Оскільки в понеділок табір закривається, ми глибоко стурбовані тим, що діти можуть почати зникати, і ми закликаємо уряд подвоїти зусилля з переведення з Кале всіх дітей, які підпадають під цю категорію, а також забезпечити надійний захист тих, хто залишається".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Табір мігрантів планують знести

На 24 жовтня заплановано закриття табору для мігрантів, що отримав назву "Джунглі".

Французька влада поширили серед мешканців цього наметового містечка близько 10 тисяч листівок, які закликають приходити на реєстрацію, звідки їх відвезуть на автобусі в іншу область Франції і дадуть можливість офіційно подати прохання про притулок.

Копирайт изображения epa
Image caption Табір у Кале

Однак відомо, що велика частина жителів "джунглів" хоче всіма способами потрапити до Британії, тому благодійні організації висловлюють сумнів в тому, що всі прислухаються до закликів французької влади.

Копирайт изображения AP
Image caption Заворушення у таборі мігрантів у Кале

У суботу відбулися зіткнення французької поліції і мешканців наметового містечка, які кидали скло і каміння. Поліція застосувала димові шашки.

Новини на цю ж тему