Найвищій церкві у світі загрожує сеча перехожих

Копирайт изображения GETTY

Німецьке місто Ульм намагається зупинити чоловіків, які мочаться на одну з його найвідоміших церков, бо це шкодить історичній споруді.

За словами осіб, які відповідають за збереження Ульмського собору, кам'яна основа будівлі страждає від солей і кислот, які є у сечі, повідомляє Suedwest Presse.

На початку року місто збільшило штрафи за це порушення вдвічі - до 100 євро, та це не допомогло.

"Я стежив за церквою протягом півроку, але все одно там залишається сеча і блювота", - каже Майкл Гільберт, начальник відділу, який відповідає за будівлю.

Пан Гільберт розповів Suedwest Presse, що він не є поліцією для тих, хто мочиться на вулиці. Втім, він чекає на офіційні дії щодо цієї антисоціальної проблеми. "Йдеться про збереження закону і порядку", - каже він.

Ульмський собор має 161,5 метри заввишки. Його збудували на піщаній основі, а нещодавно - провели дорогу реставрацію, зазначає Deutsche Welle.

Як і в інших містах, територію навколо церкви упродовж року використовують для різних заходів. За словами пана Гільберта, організаторам слід організувати безкоштовні туалети, аби чоловіки не мочилися під готичним фасадом.

Тим часом речниця міста повідомила Suedwest Presse, що попри те, що поліцейські патрулі збільшилися, вони мало кого спіймали. Втім, вона визнає, що високі штрафи також не мали ніякого ефекту. Ймовірно, проблема буде доти, доки є люди, каже вона.