Які українські книжки відзначили у Франкфурті

Копирайт изображения starylev.com.ua
Image caption Фото надане Видавництвом Старого Лева, Оксана Зьобро

Дев'ять українських книг відзначили на Франкфуртському книжковому ярмарку, який проходив у Німеччині з 19 по 23 жовтня.

Українські книжки отримали нагороди Global Illustration Award (найкращі ілюстрації та обкладинки), Stiftung Buchkunst (зібрання найкрасивіших книг з усього світу) та їх відзначили у каталозі The White Ravens (добірка найкращих дитячих та підліткових видань з усього світу, яку готує Мюнхенська бібліотека для дітей та юнацтва), повідомляє Мінкульт.

Вперше українська книга отримала премію "Global Illustration Award 2016". Перемога дісталась Творчій майстерні "Аґрафка" (львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву) за створену ними обкладинку до книжки "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" Люсі та Стівена Гокінґів.

Книга вийшла українською мовою у "Видавництві Старого Лева" і потрапила у топ-20 категорії "Обкладинка". На здобуття цієї нагороди було подано більше 10 000 робіт з більше ніж 50-ти країн.

Копирайт изображения starylev.com.ua
Image caption Катерина Міхаліцина та куратор східноєвропейських програм Франкфуртського книжкового ярмарку Владка Купська. Фото надане Видавництвом Старого Лева, Оксана Зьобро

До каталогу "The White Ravens 2016" (збірки найкращих дитячих і підліткових видань) потрапили відразу дві українські книги - "Хто росте у парку" Катерини Міхаліцін ("Видавництво Старого Лева") і "Вітер з-під сонця" Оксани Лущевської (видавництво "Фонтан казок"), яка також увійшла до довгого списку Книги року ВВС Україна.

Копирайт изображения starylev.com.ua

"Чудова маленька історія про відкриття себе для себе і про відчуття приналежності, також винятковий визначник рослин для маленьких читачів, з яким точно не занудьгуєш. Цю книжку без сумніву потрібно покласти в рюкзачок перед наступною екскурсією в парк чи за місто", - так змалювали представники рейтингу книжку "Хто росте у парку".

Також українські книжки відзначили у колекції "Stiftung Buchkunst", де зібрано найкрасивіші книги світу з цьогорічного Франкфуртського книжкового ярмарку.

Із шести українських книг, які були представлені у добірці - три були створені творчою майстернею "Аґрафка" та вийшли у "Видавницті Старого Лева": "Війна, що змінила Рондо", "Шептицький від А до Я" авторів Галини Терещук та Оксани Думанської, "Чоловіки, жінки і діти" Юлії Мусаковської.

Ще три українських видання – "The Ukrainian Academy of Art" видавництва "Родовід", "Кайдашева сім’я" Нечуя-Лецького в оформленні Лєри Схємки від видавництва "Основи" та "Ташенька і кактус" Слави Шульц, яка вийшла у видавництві "Астра".

"Для нас це є дуже важливим", - каже про нагороди головний редактор "Видавництва Старого Лева" Мар’яна Савка, - "Адже кожен Франкфуртський ярмарок, надає нам все більше важливих контактів, домовленостей, ми продаємо свої книги різним видавцям у світі".

Копирайт изображения starylev.com.ua
Image caption Фото надане Видавництвом Старого Лева, Оксана Зьобро

Директор видавництва "Основи" Богдана Павличко втішена тим, що робота її видавництва отримала відзнаку міжнародної професійної спільноти. Вона також похвалила оформлення національного стенду України на ярмарку.

Копирайт изображения starylev.com.ua
Image caption Український стенд на Франкфуртському ярмарку. Фото надане Видавництвом Старого Лева, Оксана Зьобро

"Національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку - це перемога ентузіастів, які опікувалися ним від початку і до презентації. Стенд і його дизайн виглядав дуже пристойно, все було дуже сучасно і дуже ефектно", - розповіла Богдана Павличко.

На українському стенді були представлені 12 видавничих центрів, серед яких - "Видавництво Старого Лева", "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Либідь", "Фоліо" , "Родовід", "Електрокнига", "Веселка", а також "Богдан", "Апріорі" та ін.

Франкфуртський книжковий ярмарок вважається найбільшим у світі. У ньому беруть участь видавці з-понад сотні країн. Почесними гостями ярмарку цього року були король Нідерландів Віллем-Александр та королівське подружжя Бельгії Філіп та Матильда.

Новини на цю ж тему